Hoşgeldiniz  

ELEŞTİRİYE AÇIK OLMAYANLAR DOĞRUYU DA BULAMAZLAR…

Halit BEYTÜT | 08 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Basın olarak nasıl iyiyi ve de güzeli takdir edip, alkışlıyor ve de övgüler yağdırıyorsak, olumsuzlukları da kamuoyuna duyurmak da olmazsa olmaz basın olarak görevimizdir.

Üzülerek ifade etmek isterim ki ilimizdeki bazı yöneticiler, eleştiriye açık olmamakla birlikte yapılan söz konusu eleştiriye tahammül etmemekte ve abanin altında sopa gösterme gibi bir talihsizlikte bulunmayı yeğlemekteler.

Eleştiriye tahammül etmeyen ve doğruyu bulmayı terci etmeyenlerin ne denli hoşgörüden uzak bir zihniyette olduklarına da tanık olmaktayız.

Eleştiriye açık olan ve eleştirilen konu için doğruyu bulma gayretini gösteren insanlarımızı elbette ki tenzih ederim.

Yıllardır bu ilde icra ettiğimiz başın mesleğimiz suresince birçok yöneticimiz gelip geçti bunların arasında elbette ki eleştiriye açık olan ve olmayanlar da vardı.

Yalnız bunların arasında bulunan ve yaptıkları yanlıştan dönmeyi kendine ilke edinenler de çoğunluktaydı.

Nitekim bu zihniyete olanları hiç bir zaman unutmadık ve her zaman da saygıyla yad etmişizdir.

Makamlar gelip geçicidir.

Belirli bir sure sonra bir kenara çekilip yaşamlarına devam edeceklerdir ama biriktikleri iyi intiba ile her zaman büyük bir saygı ile anılacaklarını bilerek bununla da avunabileceklerdir.

Bir ilin yönetimine atananların en önemli görevlerinden biri de yaptıkları olumlu hizmetlerin yanı sıra o ilde yasayan vatandaşların gönlünde de yer edinebilmektir.

Halkın gönlünde yer edinmeyi başaran yöneticiler her zaman halkın sevgisinden ve saygısından asla kopmayacaklar ve he zaman minnetle anılacaklardır.

İlimize atanıp bu ili de kendi memleketiymiş gibi kabullenen yöneticiler, bulundukları yani görev yaptıkları sure içinde aldığı maaşı hak etmek için tüm benliğiyle yararlı hizmetler vermeyi kendine ilke edinenlere bu ilin tüm insanları kendisini her zaman minnet ve şükranla anacak ve asla unutulmayacakladır.

Peki, eleştiriye açık olmayıp eleştirildi diye karsı tarafı yetkilerini kullanarak cezalandırılmasını sağlayanlarında kesinlikle unutmayacağımızı de özellikle vurgulamak isterim.

Tüm bunlara rağmen ilimiz insanlarının sözcüleri olarak iyi güzeli yazdığımız gibi olumsuzlukları da dile getirmekten asla kaçınmayacağımızı özellikle vurgulamakta yarar görüyor, eleştiriye açık olmayanların hiç bir zaman doğruyu bulamayacaklarını da ifade etmek isterim.

80 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.