Hoşgeldiniz  

ELEŞTİRİYE TAHAMMÜL YOK…

Halit BEYTÜT | 29 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Demokrasilerde her türlü eleştiri hakkına sahip olan basın camiasına ne yazıktır ki bu dönemde bu hakkın da tanınmadığına tanık olmaktayız.

18 Yıldan bu yana ülkemizin iktidarını elinde bulunduranların eleştiriye kesinlikle tahammül etmediklerine büyük ölçüde tanık olmuşuzdur.

Bu dönemde üzülerek ifade etmek isterim ki meslekleri gazetecilik ve televizyonculuk yapan büyük bir kesimin ne yazıktır ki yandaş adını alarak hükümetten yana destek verdiklerini görüyoruz.

Hükümetin yanlışına da doğrusuna da alkış tutun bu meslek ihanetçileri ne yazıktır ki eleştiri yapanlarında karşısında durma gibi bir tavır içinde olduklarını büyük bir talihsizlik olarak görmekteyiz.

Eleştiriye tahammül etmeyen ve eleştiriyi yapanları da dört duvar arasına tıkan bir zihniyetle ülkemiz bu gün yönetilmektedir.

Etrafına felaketler saçarak insanları korku tüneline sevk eden bir iktidarın bu gün ülkemiz genelinde ne kadar olumsuz bir tavır içinde olduklarına tanık olduğumuz halde bunu dillendirme cesaretini bulanlar da ne yazık ki adeta vatan haini ilan edilerek hapishanelere tıkılmaktadır.

Bir ülkenin vatandaşlarına refah yerine çaresizliği, sevgi yerine ayrıştırıcı zihniyeti yerleştirme çabası içinde olmak bu cennet misali ülkeye yapılan en büyük ihanettir.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen ülkemin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi gösterme çabası içinde olanların da bu ülkenin vatandaşını nasıl oyalama taktikleriyle uyuttuklarına tanık oluyoruz.

Bu yüzden ülkemin sözde dördüncü kuvveti olarak bilenen basın camiasına susturma gibi yapılan girimleri ülkemin en derinden yaralandığı bir dönemdir diye düşünüyorum bu günkü iktidarın yaptığı.

Eleştiriye tahammül etmeyip abanın altında sopa gösteren bir iktidara sahip olmamız ülkemiz için büyük kayıptır. Beri yanda 40 yıl birbirleriyle rakip olmalarına rağmen Ecevit’in, Erbakan’ın, İnönü’nün, Demirel in birbirlerine rakip olmalarına rağmen siyaset ahlakını hiçbir zaman bozmadan ve nezaket kurallarını çiğnemeden birbirleriyle yarıştılar ama asla birbirlerine onur kırıcı sözler sarf etmediler.

Hal böyle iken şimdiki iktidar baktığımızda siyasetçiler nasıl sokak ağzı ile birbirlerine savurdukları küfürlerle meclisi kirletme teşebbüslerine tanık olmamız bizleri derinden yaralamışlardır.

Hiçbir dönem basın camiasına böylesine kin ve nefretle bakılmamış, haberleri nedeniyle hiçbir gazeteci hapse atılmamıştır.

Bu nedenle eleştiriye tahammül etmeyen, yapılan eleştire de banın altından sopa gösterenlerin artık bu ülkeyi yönetecek ne deneyimleri ne de dermanları kalmıştır.

Unutulmasın ki eleştiriye tahammül etmeyenlerin doğruyu bulmaları da abla mümkün değildir.

189 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.