Hoşgeldiniz  

EMEK PLATFORMUNDAN BÖLGE MİTİNGİNE ÇAĞRI

admin | 16 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Emek Platformu, yaşanan hayat pahalılığına dikkat çekmek, emeğe ve ekmeğe sahip çıkmak için basın açıklaması yaparak halkı ve tüm emekçileri 18 Aralık’ta Diyarbakır’da yapılacak bölge mitingine davet etti.

Atatürk Parkında bir araya gelen Emek Platformu bileşenleri ellerinde “Geçinemiyoruz, Emekten Halktan yana Bütçe istiyoruz” pankartıyla açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada “Geçinemiyoruz, emekten halktan yana bir bütçe istiyoruz, zamlara artık yeter, pahalılığa, yoksullaşmaya, işsizliğe, güvencesizliğe, açlığa artık yeter demek için buradayız. Türkiye tarihinin en büyük ekonomik krizlerinin birini yaşıyoruz. İktidar emeğe, emekçilere, çiftçilere, esnafa, kadınlara, gençlere, halka karşı adeta ekonomik darbe yapıyor.

Halk olarak her gün yeni zamlara uyanıyoruz, zam haberlerine yetişemiyoruz. Hayat pahalılığı aldı başını gidiyor. Artan enflasyon karşısında emekçilerin maaşları her geçen gün eriyor.  Temel ihtiyaçlarımızı karşılayamaz hale geldik. Biz emekçileriz, biz halklarız. Emeğimizi, ekmeğimizi, haklarımızı kimselere teslim etmeyeceğiz.  Demek için tüm Batman halkını 18 Aralıkta saat 13.00 te Diyarbakır da İstasyon meydanın da yapılacak bölge mitingine davet ediyoruz” denildi.

63 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.