Hoşgeldiniz  

EMEKLİ ARTIK BİTMİŞTİR…

Halit BEYTÜT | 23 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Hayatın acımasız yaşamın bunalımlara ittiği emekli kesim soluk soluğa sürdürdüğü yaşamını de artık sürdüremez duruma düşürülmüştür.

Aldıkları sefil maaşlarla biteviye yağmur gibi gelen zamlarla soluk bile alamaz duruma gelen emekli kesim koruyup kollayanı da olmadığı için kaç hasta küsmüştür.

1500 lira maaşla bu zor hayat koşulları altında deprenemez duruma düşürülen geçmişin vefakâr emekçilerine reva görülen bu tutum ve davranışı asla hak etmeyen bu insanlara reva görülen bu haksızlığa hiç mi dur denilmeyecek?

TÜİK’ in her 6 ayda bir enflasyonu olmadık rakamlarla tespit etmesi ve emeklilere reva görülen maaş artışları bir sadaka niteliğinden öteye gitmemektedir.

Emekli kesime reva görülen bu sadaka niteliğindeki zam artışlarını zatı muhterem iktidar bariz bir şekilde görüp bunun yetersizliğini kabul etmesi de iktidarın da emekliye nasıl bir bakış açısıyla baktığının da bir göstergesidir.

Geçmişte ülke ekonomisine önemli katkı sağlayanlara ikinci baharını böylesine zor koşullar altında yaşamasına neden olanları 12 milyonu bulan sayılarıyla asla affetmeyecek ve bu zorla dönemi kendilerine yaşatanları hiç bir zaman affetmeyecektir.

2002 tarihinde iktidara gelip milleti refaha ulaştıracaklarını vaat edenler emekli kesimi sadece sefilliğe itmişlerdir.

Tüm bu zor koşullar altında yaşam mücadelesi veren emekli kesime reva görülen bu yaşayamama tarzı asla unutulmayacak ve bu dönemi her zaman kara bir dönem olarak kafalarına kazıyacaklardır.

22 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.