Hoşgeldiniz  

EMEKLİ İKRAMİYESİ BU KEZ ENFLASYONA BAĞLANDI

Halit BEYTÜT | 13 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

3 yıldır Ramazan ve Kurban bayramlarında emekliye verilen ikramiye bu yıl cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklama ile enflasyon oranında zamlanacakmış.

Milyonlarca emekliye bu da bir müjde olarak lanse edilmektedir.

Özellikle yandaş medya enflasyon oranındaki ikramiyeye yapılan zamla ilgili emeklilerin rahat bir nefes alacağını buyurmuşlardır.

Topu topu enflasyon oranında yapılacak zam sanırım 100 lira civarında olacak 100 lira ile 2 kilo et bile alınamayacağı düşünüldüğünde bunu müjde olarak veren yandaş medyanın ne kadar iktidara yalakalık yaptığının da bir göstergesi olmuştur.

Muhalefet kanadı ikramiyelerin 1500 lira olması gerektiğini ısrarla söylemesine rağmen astığım astık, kestiğim kestik zihniyetiyle hareket eden iktidar ne yazık ki muhalefeti nazari itibaren bile almadığı bir gerçektir.

Enflasyon yine düşük gösterilecek ve dolayısıyladır yapılacak zam sadaka niteliğinden öteye gitmeyecektir.

Emekliye bu güne kadar üvey evlat muamelesini reva gören iktidar enflasyon oranında yapılacak zammı bir müjdeymiş gibi ilan etmesi, emekliyle daha çok alay etmesi anlamını taşımaktadır.

Bayram ikramiyeleri bilindiği gibi yağmur gibi gelen zam furyaları sonucunda bayram masrafını bile karşılamayacak kadar erimiş buna mukabil enflasyon oranında yapılacak zammı ise emeklide hayal kırıklığı yaratmıştır.

Bu yüzden ikinci baharlarını sefalet içinde geçirmeye mahkum edilmiş emekli kesimin yüzü ne yazık ki gülmemiş ve devamlı şekilde mağduriyet uğratılmışlardır.

Müjde olarak lanse edilmeye çalışılan enflasyon oranındaki artış ne yazıktır ki emekliyi asla tatmin etmeyecek ve yine borç harç içinde bayramını geçirmeye çalışacaktır.

Yandaş medya utanmadan sıkılmadan attığı manşetlerle emeklinin bu sefil artışla rahatlayacağını ima edip emekliyle adeta alay etmektedir.

Milyonlarca emekliyle alay edercesine yapılacak olan sadaka niteliğindeki artışı müjde olacakta manşetlerine çekmesini sözde milletin dili ve sesi olduklarını iddia edenlerin nasıl bir basın olduklarını da gözler önüne sermişlerdir.

Tüm emekl8 kesim ya onur kırıcı zam yapmasınlar diyor yafa bir nebzecik olsun emeklinin yüzünün gülebilmesine vesile olabilecek bir bayramı rahat geçirmelerine olanak sağlayabilecek bir meblağı verme zahmetine katlansınlar.

34 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.