Hoşgeldiniz  

EMEKLİ KESİME SAYGI GÖSTERİLMELİ…

Halit BEYTÜT | 17 Kasım 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yıllarca ülkelerinin kalkınması için gençliklerinin en verimli dönemlerini ve enerjilerini harcayan ve yaşları ilerleyip emekliye ayrılmaları gerçekleşince ikinci baharlarını yaşayacaklarının bekleyişi içine giren binlerce milyonlarca emekli insanlarımızın bu ülkede ne yazıktır ki umduklarını bulamadıklarını, ikinci baharlarında yokluk ve ekonomik sıkıntı içinde yaşam mücadelesini vermek zorunda kalmaları son derece büyük bir talihsizliktir.

Ülkemizde de ne yazıktır ki emekli kesimin iktidarlar nezdinde hiçbir kıymeti harbiyesinin olmadığı da gözler önüne serilmiştir.

Avrupalı kendi emeklisine el bebek gül bebek bakıp ekonomik konusunda onu ziyadesiyle memnun ederken, bizim ülkemizde bazı kendini bilmezler emeklilere verinle maaşların bile çık olduğundan söz etmektedir.

İşte gerek emekli kesimin hak ve hukuklarını korumak adına ülkemizde kurulan Emekliler Dernekleri vardır. Emekliler derneklerinin de iktidarlar tarafından istekleri pek nazarı itibaren alınmasa da emekliler yine de kendi derneklerine üye olmayı yeğlemekte ve onları temsil edenler karşı saygılarını esirgememektedir.

Buna karşın ülkemizin genelinde olduğu gibi Batman’da da Emekli Derneği bulunmaktadır.

12 bin üyesi olmasına rağmen ne yazık ki emeklileri temsil eden başkanın protokoldeki yeri arka sıralara itilmektedir. İlin siyasileri ve bürokratları tarafından Yeteri kadar değer verilmediğin gözlemlemekteyiz.

Buda gerek emekli kesimimizi ve gerekse de onu temsil eden sayıları haksızlık yapıldığının bariz bir göstergesidir.

Birileri protokolün en önünde durmak için her türlü şaklabanlığı yaparken 12 bin üyesi bulunan emekliler derneği başkanının arka sıralarda yer ayrılmasına tüm emeliler son derece büyük bir tepki göstermekteler.

İşte ülkemdeki emeklilere verilen değerin önemli bir kanıtı protokoldeki yerleridir.

Batmanda da kimlerin protokolde yer aldıklarını görüyor ve birçoğunun ayrıldıkları yeri hak etmediklerine tanık olmaktayız.

Bizler emekli kesimimizi temsil eden ekmekliler derneği başkanımızın da hak ettiği protokoldeki yerini alması emeklilerin olmazsa olmaz bir istemidir.

Ben emeklilerimizin bu olumlu istemine doğrusunu söylemek gerekirse hak vermemek gerektiğine inanıyorum.

Ben bundan sonraki protokol düzenlemelerinde emekliler derneği başkanının 12 bin üyesinin de bulunması göz önünde bulundurularak hak ettiği yerde oturtulmasını dilerim.

Gerek ülkemiz genelinde ve gerekse de ilimiz emeklilerinin de onure edilmesine gereken katkıyı sağlamak ve emekli kesimin bir nebzecik olsun moralini düzeltmek adına gereken duyarlılığını gösterilmesinde yarar olacağını düşünüyorum.

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.