Hoşgeldiniz  

EMEKLİ UMUTSUZ

Halit BEYTÜT | 04 Ağustos 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yıllarını ülkenin kalkınmasına adayıp tüm enerjilerini tüketip emekliye ayrılan milyonlarca emeklimizin bu günkü durumu ne yazıktır ki içler acısı bir durum olmuştur.

Yılın her iki alt ayında kendilerine verilen sadaka niteliğindeki zamlarla ayakta durmaya çalışan ancak son dönemlerde artan hayat pahalılığı nedeniyle artık ayakta durmayı bile başaramayan emeklilerimizin içinde bulundukları hazin durum son derece üzüntü verici bir hal almıştır.

Mevcut iktidar döneminde ekmekli kesimin öylesine bir tükenmişliğe sevk edilmişliği varken ve bu duruma sadece seyirci kalınıyorsa Emeklinin umutları artık tamamen tükenmiş bulunmaktadır.

Kendi emeklisine ikinci baharı yaşatmayan bir iktidar ekmekli kesime ne denli değer verdiğini de ortaya koymuştur.

Her emeklinin zammı söz konusu olunca enflasyon rakamlarını düşük gösterip emekliye yapılan zammı sadaka niteline dönüştürenlerin yıllarını ülkenin kalkınmasın harcayan bu emek mağdurlarına reva görülen bu haksızlık son derece kahredici bir durum oluşturmuştur.

Avrupalı kendi emeklisine gereken her türlü değeri verir ve onları her yıl doktor eşliğinde Avrupa’nın çeşitli ülkelerine tatile gönderip ikinci baharlarını yaşamaya olanak sağlarken beni ülkemdeki emekli sadece aybaşını nasıl getireceğinin düşüncesi ile kıvranıp durmaktadır.

Türkiye de emekli olmak yaşıyorken mezara gömülüş demektir.

Emekli insanlarımızın sayısı 13 milyon bulmuşken ve onların dev bir gücü olmuşken, hükümet kurup hükümet istifa ettirebilecek güce sahipken iktidarın zatı muhteremleri onlara hala ölmüş gözsüyle bakıyor olmasını esefle karşılamamak mümkün mü.

Benim ülkemin emeklisi kim ne derse desin yarınlarından da bir umut beklememe gibi bir karamsarlığa girmiş bulunmaktadır. Bu yüzden ben mevcut iktidarın emekliye bakış açısının son derece iç karartıcı bir durum arz ettiğini vurgulamakta yarar görüyorum.

Ülkemin emeklisinin aldığı maaşı bile çok gören bir zihniyetin hasıl olduğu bu ülkede bazı kendini bilmezlerin emeklilerin hakkının bile elinden alınması tekliflerine tanık olmaktayız.

Bu sözleri sarf eden ahlaksızlar ve insanlıktan nasibini almamış onursuzlara emeklinin ne denli şerefli olduğunu ve ne denli sebatkar olduklarını hatırlatmakta yarar görüyorum…

74 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.