Hoşgeldiniz  

EMEKLİLER HAFTASINDA HÜKÜMETTEN JEST BEKLENTİSİ

Halit BEYTÜT | 02 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Aldıkları maşlarla gerçekten artık geçinemeyecek kadar mağdur olan emeklilere hükümetin emekliler haftasında bir jest yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

Hazine ve maliye bakanı Berat Albayrak’ın ekonomide parlak günlerin başladığı haberiyle birlikte emekli kesim haklı alarak hükümettin yaklaşan kurban bayramı nedeniyle özellikle bayram ikramiyesinin bayram masraflarını karşılayabilecek miktarda olması beklentisi için irmiş bulunmaktadır.

Bakın bir emekli kardeşimizin emeklilik hakkında söylediğine kulak verelim isterseniz.”

Ben 2002 yılında yani AK partinin iktidara geldiği yıl emekli oldum, aradan tam tamına 18 yıl geçmesine rağmen benim maaşım hala 3 bin lirayı bile bulmadı.

18 yıldır emekli bir insanın hala 3 bin lira maaş alması ne demek bilir misiniz?

Artan hayat pahalılığı ve fahiş denilecek derecede artan gıda ürünleri karşısında bir emekli insanın 3 bine bile ulaşmayan maaşıyla nasıl geçinebileceğini varın artık sizler düşünün.

Emekli ikramiyesi bu güne kadar bin lira olarak ödendi inanın bin lira ile evimize 2 veya üç kilo et bile alamaz duruma geldik.

Hal böyle iken artan fahiş fiyatlar karşısında emekliye hala bin lira vererek bunu lütuf olarak belirtmelerinin bir anlamı var mı?

Bu yüzden bu hafta kutlanacak olan emekliler haftansın yüzü suyu hürmetine kurban bayramının ikramiyesinin artık bayramı rahat geçirmelerine olanak sağlayacak bir meblağla ödenmesi bekleniyor.

Ben hükümetin bu bayramda da sadece bin lira ile geçiştireceğine ve emekliye bayram nedeniyle bir jest yapma gibi bir özveriye gireceği ihtimalini son derece zayıf görmekteyim ne demeli dilerim ben yanılırım.

Ülkemizdeki emekli kesim gerçekten ikinci baharını yaşayamamakta ve bazı trollerin bile hala emekli maaşlarının ödenmemesi konusunu bile dillendirilmesinin ne kadar karakter yoksunu insanların oluştuğu bir ülke durumuna geldiğimizi üzülerek gözlemliyoruz.

O Emekliler ki gençliklerinin en güzel dönemini ülkenin kalkınması için harcamış ve yaşı geldiğinde de emekli olmuş insanlardır.

Bu nedenle emekliye isnat edilen bu tür yalakalıklar artık son bulmalı ve emekli kesime uzanan ellerin kırılması gerektin işaret etmekte yarar görüyorum.

Bu günkü emekliler koltuklarında oturarak emekli olmadılar, bu günkü emekliler iki yıl vekillik yapıp da emekli olmadılar bunları bilmeyen ya da bilmek istemeyen kahpelere önemli duyurmak isterim.

217 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.