Hoşgeldiniz  

EMEKLİLER VATAN DELİLERİNİ ZİYARET ETMEK İSTİYOR

Halit BEYTÜT | 02 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batman Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Ekmen, Batman Valisi ve Belediye Başkan vekili Sayın Hulusi Sahin’i ziyaret ederek bir dizi sorunları dile getirmesi ve Emekliler adına Emeklilerin adının yaşatılması ile Emeklilerin Çanakkale’de bulunan Şehitliği ziyaret etme isteğini iletmesi ve bu isteğin Sahin tarafından olumlu karşılanması emekliler arasında büyük heyecan yaratmıştır.

Vata uğruna canlarını feda eden adına vatan delileri denilen Çanakkale’deki şehitliği ziyaret etmek ve bu vatanperverlerin ruhlarına bir Fatiha okumanın özlemi içinde olan emekli kesime bu jestin kabul görmesi halinde emekliler bu turu kendilerine sağlayacak olan valimize ömür boyu minnettar kalacaklardır.

Çanakkale’yi geçilmez kılan aziz şehitlerimizi ziyaret etme özverisini göstereceklere tüm emekliler affına teşekkürü bir borç bileceğimizi özellikle vurgulamak isterim.

Bir zamanlar ülkenin kalkınmasına önemli katkıları sunduktan sonra emekliye ayrılan emek kahramanlarının Çanakkale destan yazan ve Çanakkale’de 7 düvele karşı canlarını feda edip bu güzel vatanı koruyan aziz şehitlerimizi biz emeklilere ziyaret edebilme imkanını sağlama adına gereken duyarlılığı sağlamayı kabul eden Valimize ve bu imkanın yaratılması talebine bulunan Batman emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Ekmene teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Pandemi vakalarının azalması halinde bu tura imkan sağlayacağını ifade eden Valimiz Hulusi Sahin’in bu isteği uygun görmesi Batmanlı tüm emekliler ardından büyük memnuniyet yaratmış ve gidecekleri zamanın gelmesini büyük bir sabırsızlıkla beklemeye koyulmuşlardır.

Batmanlı emekliler Çanakkale’de bulunan Şehitliği ziyaret etme isteğini Sayın Valimize iletme özverisinde bulunan Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Ekmene de tebriklerini sunuyorlar.

Son dönemlerinde ve özellikle pandemi döneminde unutulup bir kenara atıldıkları hissine kapılan emekli kesimin hem isimlerinin yaşatılması isteğinin ve de Çanakkale şehitliği ziyaretlerinin olumlu karşılanması karşısında kapıldıkları karamsarlığı bir kenara atmalarına ve de yepyeni bir sevinç ve mutlu bir umuda kapılmalarına neden olmuştur.

Bu nedenle ikinci baharlarını bir turlu yasayamayan emeklilerimiz tanınacak bu jestlerin emeklilerimize büyük bir moral oluşturacağına inanıyor onlara böyle bir imkanı sağlayacak olan sayın valimize tüm emekliler adına bir kez daha içtenlik dolu teşekkürlerimizi sunuyoruz.

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.