Hoşgeldiniz  

EMEKLİLERİN BEKLENTİSİ..

Halit BEYTÜT | 19 Aralık 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Asgari ücretin 4250 liraya tespit edilmesinden sonra bu güne kadar sadece enflasyon oranında zam alabilen emekliler yılın son 6 aylık döneminde alacakları zammı şimdiden heyecanla beklemeye başladılar.

Her ne kadar yandaş gazeteler manşetlerinde emeklilere de müjdeli haber geleceğini belirtiyor olsalar da emekli de en az asgari ücrete verilen zam kadar zam istiyorlar.

Zam furyasıyla tamamen çaresiz bir duruma düsen emeklilerin bu haklı isteğine hükumetin nasıl bir yanıt vereceği de merakla bekleniyor.

Her ne kadar cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilere de memnun olacağını belirtiyor olsa da emekli kesim bu söylemlerin gerçekleşmesi diliyorlar.

Ben sağduyunun galebe geleceğine ve hükümetimizin milyonlarca emekliye de gereken katkıyı sunacaklarına ve onları da memnun edebilecekleri inancını taşıyorum

Bu güne kadar sadece enflasyon oranında zam alabilen emeklilerin büyük beklentisi seyyanen zamda alma umudunu taşıyorlar.

Emekli olduktan sonra ikinci baharlarını yaşamak isteyip te bu güne kadar yaşayamayan emeklilerin verilecek tatmin edici zamla ikinci baharlarını yaşamayı umut ediyorlar

Aralık ayının sonunda belirlenmesi beklenen emekli zammı ne kadar olur diye çeşitli yorumlar yapılıyor ama ben bu zamma son noktayı koyacak olanın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belirleyeceğine inanıyorum.

Bekleyelim görelim ya her zamanki gibi dağ fare doğuracak ya da tüm emeklileri memnun edebilecek bir zam gerçekleşecek.

Dileğimiz emekli kesimin de yüzünün gülmesi ve yeni yıla rahatlamış olarak girmesidir.

37 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.