Hoşgeldiniz  

EMEKLİNİN DERMANI TÜKENDİ…

Halit BEYTÜT | 24 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her 6 ayda bir enflasyon oranında maaşlarına adeta sadaka niteliğinde zam yapılan emeklilerin aldıkları çok cüzi zamlarla dayanacak gücü kalmadı.

Pazardaki enflasyon oranıyla TÜİK’in belirlediği zam oranları arasında dağlar kadar fark olmasına rağmen her 6 ayın sonunda açıklanan zam oranları üzülerek ifade etmek isterim ki sadaka niteliğini geçmemekte bu da emekli kesimin son derece büyük bir hak mahrumiyetine neden olmaktadır.

Yıllardır TÜİK’in belirlediği ve gerçek enflasyonla örtüşmediği belirlediği sözde enflasyon rakamları sonucunda emekliler bu güne değin gerçek enflasyon oranıyla zam alamamanın talihsizliğini yaşamaktalar.

TÜİK Neden böyle düşük enflasyon oranlarını belirliyor anlamak mümkün değil.

Emekli kesim ne yazıktır ki adeta sefilleri oynamakta, kendilerine reva görülen bu adeta aşağılayıcı zamlara müstahak olduğunu hiç bir zaman içine sindirememiştir.

İkinci baharlarını yaşayacakları umuduyla hayaller kuran emekli kesim ne gariptir ki Türkiye İstatistik Kurumunun mağduriyetiyle adeta kahrolmaktadır.

Aldıkları maaşlarla artık geçinemez duruma düşürülen bu insanlara reva görülen sadaka niteliğindeki maaşlar yüzünden kişiliklerini bile kaybetme gibi bir psikoloji içinde kıvranıp durmaktalar.

Her gün yağmur gibi gelen acımasız zamlarla alım güçleri tamamen bitme noktasına gelen emekli kesimin tüm hayalleri yıkılmış yarınlarını nasıl kurtaracaklarının derdine düşürülmüşlerdir.

Emeklisine sahip çıkmayan ancak sadece seçimden seçime hatırlanan emekli kesim artık siyasetçilere karşı olan güvenirliliğini de tamamen yitirmiş bulunmaktadır.

Dileğim 12 milyonu asan emeklilerimizin yüzlerinin her şeye rağmen gülmesini sağlayacak, onların ikinci baharlarını yasatmaya çalışacak bir aklıselim yönetimin ülkemize hiç vakit geçirilmeden aklıselimin galebe gelmesi, onlarında yüzlerinin gülmesi gerektiğini kanıtlayacak bir adam gibi adamın beklentisi içindedir emekli kesimin…

28 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.