Hoşgeldiniz  

EMEKLİNİN GÖZÜ ENFLASYONDA…

Halit BEYTÜT | 01 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkedeki emeklinin yaşam koşullarının her geçen gün kötüye gittiği bir gerçektir.

Her yılın 6 ayından sonra enflasyon oranlarına göre maşlarına yapılan zamlar artık inandırıcılıktan çıkmış ve gerçek manada yaşanan enflasyon rakamları gizlenerek emekli maaşların sadaka niteliğinde zam yapılmaktadır.

Gerçek enflasyonun rakamlarını değiştirerek sadaka niteliğindeki zammı emekli kesime reva görenlerin emeklinin halinden ne denli anladıklarının da bir göstergesi olmaktadır.

Avrupalı emekli aldığı maaşla 3 ay gibi uzun bir zaman süreci içinde tatile bile çıkarken, benim gariban emeklim ekmeğin fiyatının yükselmesinden şikayet eder duruma düşürülmüştür.

Bu yüzden emekli artık gerçek olmayan ve enflasyon rakamlarının belirlenmesinden son derece rahatsızlık duymaktadır.

Bu yılın ilk 6 ayı içinde şimdiden gerçekleşecek enflasyon rakamlarına göre maaşları zamlanacak olan emekliler 2020 yılının ilk ayında gerçek enflasyon oranında maaşlarına zam yapılmasını umut etmektedir, Bu güne kadar emeklinin feryadına kulaklarını tıkayan hükümet ne yazıktır ki ülkemizdeki emekliye yaşarken mezarda muamelesini reva görmektedir.

AK Parti iktidarında emekli kesimin aldığı enflasyon oranı gerçek enflasyonu yansıtmamaktadır. Bu yüzden yeni yılın ilk ayında gerçekleşecek enflasyon rakamlarıyla oynanmaması istenmektedir.

Bu ülkede 12 milyonu aşkın emeklinin refah düzeyine insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştıramayan bir iktidar artık emeklinin de iktidarı değildir, Emekli kesim artık uyanmış, kendilerine sadaka niteliğindeki zammı reva görenleri artık inandırıcı bulmamakta ve olası bir seçimde oy isteyenlere gereken yanıtı sandıklarda vereceklerini açık bir şekilde belirtiyorlar.  Bu yüzden emekli kesim bu iktidar döneminde umutları tükenmiş bin kesim olmuştur.

Ülkemizdeki emekliler artık aybaşını bile zar zor getirirlerken her tarafa da borçlanmaktan kurtulamamaktadır.

Ama tüm bu zor koşullar altında inleyen 12 milyon emeklinin feryadını duymazlıktan elen iktidar yine bildiğini okuyup sadaka niteliğindeki zammı reva görecektir diye düşünmekten kendilerine alamıyor emekliler.

Bu yüzden ülkemizdeki emekli kesim artık bu iktidara olan inancını tamamen yitirmiş ve kendilerini adeta unutma gibi bir zihniyet taşıyan bu siyasetçileri eninde sonunda sandıklara gömeceği günü sabırsızlıkla beklemeye koyulmuştur.

Dileğimiz bu güne kadar göz ardı edilen emeklilerimize artık rahatlayacaklar bir düşünce ile zamları verilsin.

180 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.