Hoşgeldiniz  

EMEKLİYE YİNE SADAKA ZAM

Halit BEYTÜT | 05 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yılın her iki 6 ayında emeklilere yapılan zamlar yine hayal kırıklığı yaratmaya devam etti.

B yılın ikinci 6 aylık bölümünde emeklilere yine sağ olsunlar TÜİK Şerefsiz kurumunun indire indire çürüttüğü enflasyon oranında 5.75 zam yapılan emeklilerin aylığını sadece 72 ila 155 lira arasında zam yapıldı.

Yandaş medyanın her gün manşetlerinden indirmediği ve emeklilere müjde haberlerine ithaf edilen bu sadaka niteliğindeki zam hükümetin emeklilere ne gözle baktığının da bir göstergesidir.

Hemen her yılın ilk ve ikinci altı aylık bölümlerinde TÜİKİN devreye girmesi ve enflasyon oranını düşük göstermesi nedeniyle EMEKLİLERE DÜŞÜK ZAMLAR YAPILARAK EMEKLİNEN CANINA OKUMAYA DEVAM EDİYORLAR.

Dünyanın hiçbir ülkesinde kendi emeklisine yaşıyorken ölmüşler göçüyle bakılmazken ülkemizde üzülerek ifade etmek isterim ki bizde emeklilere yaşıyorken ölsünler gözüyle bakılmakta hatta aldıkları sadaka niteliğindeki maşa bile göz dikme karaktersizliği yapılmaktadır.

Sayıları 13 Milyona ulaşan emekli kesime böylesine gaddara eziyet edip geçim şartlarını her geçen gün zora sokan bu hükümetin elle tutulur bur yanının kalmadığını söylemek sanırım albatrı olmayacaktır.

Hükümetin zatı muhteremlerine soruyorum 6 aylık bir dönem için verilen 72 liralık zam sizin yüzünüzü kızartmıyor mu.

Sanırım AKP milletvekilleri bunu da normal karşılayacak kadar vatandaşını unutma gafletine düşmüşlerdir. Vatandaşın oylarıyla aylık 25 bin liraya yakın maaş alan vekiller emeklilerine yapılan  yüzde 5.75 lik zammı da her halde utanmadan sıkılmadan savunacak kadar insanlıktan çıkmışlardır.

Ülkemin 13 milyonluk emekli kesimine bir gün olsun yüzlerinin gülmesine sağlamayanlara olası bir seçimde onlardan hangi yüzle oy isteyecekler doğrusunu söylemek gerekirse son derece merak konusudur.

AK parti hükümetinin 18 yıllık iktidar dönem ekmekli kesimi için flaket ve talihsizlik yılları olmuştur.

Bunu ben söylemiyorum 13 milyon emekli haykırmaktadır ama kulak veren bir aklıselim maalesef çıkmadı bu güne kadar.

13 Milyon emekli artık gelecek bir seçimin heyecanını şimdiden yaşar hale getirilmişlerdir zatı muhterem iktidar yetkililerine önemle duyurulur.

160 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.