Hoşgeldiniz  

EMEKLİYE YÜZDE 5 REVA MI?

Halit BEYTÜT | 31 Temmuz 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her dönemde emekliye gereken zam söz konusu olunca enflasyon rakamları düşük gösterilip emekliye sadaka niteliğindeki beş on kuruş zam öngörülür.

Neden emekliye böylesine bir olumsuzluk reva görülür gerçekten anlamış değilim.

Yıllarca ülkenin kalkınmasına büyük katkıları olduktan sonra emekliye ayrılan karşı hiç mi ahde vefa gösterilmez.

İkinci baharlarını yaşaması gerekenlere üzülerek ifade etmek isterim ki artık aybaşını bile getirmekte son drece büyük zorluklar yaşamaktadır.

Avrupalı emekliler her yıl çeşitli ülkelere tatile gönderilirken benim gariban emeklim üzülerek ifade etmek isterim ki evine daha iyi katkı sağlamak için ikinci bir iş aramakla meşgul olmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde yılın ikinci altı aylık dönemi için emeklilere yapılan zam gerçek manada gurur kırıcı bir zam olmuştur.

Yüzde beşlik bir sadakayı emekliye reva görenler kendilerine elince para musluklarını sonuna kadar açmaktan kaçınmazlar.

Sayılar 12 milyonu bulan emekli kesim böylesine sadaka niteliğindeki zamlara reva görülmesini kesinlikle içine sindirememekte artık kendilerini bir bakıma yaşarken öldürmüş zihniyetini taşıyanlara eninde sonunda gereken yanıtı sandıklarda vereceklerinden kimsenin ama hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Bu yüzden ben AKP hükümetinin emekli kesimi yok saydığını ve emekliye sadaka niteliğindeki zamları layık gördüğüne inanıyorum.

12 Milyon emeklinin oylarıyla iktidara gelerek lüks ve şatafat içinde yaşam sürenlerin emekli kesimi göz ardı etmesini büyük bir nankörlük olarak değerlendiriyorum.

Ülkemin ekmekli artık zor şartlar altında yaşam savaşını vermeye çalışıyor bir zamanlar ikinci baharlarını yaşayacakları umutlarını taşıyanlara bu dönemde umutlarının nasıl hayalden öteye gitmediğini büyük bir hayal kırıklığı içinde üzüntü içinde izlemekle baş başa kalmışlardır.

Bu ülkenin emeklisini yok sayanlar ve emekliye verdikleri sözleri yerine getirmemek için her türlü şaklabanlığı yapanların ki yakası kesinlikle bir araya gelmeyeceklerdir Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Ülkemin emeklisine ülkemin artık ikinci baharlarını yaşaması gerekenlere gereken ihtimamı göstermeyenler utansın demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

161 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.