Hoşgeldiniz  

EMLAKÇILARDAN VALİ ŞAHİN’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

admin | 01 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

EMLAKÇILARDAN VALİ ŞAHİN’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Batman Tüm Emlakçılar Birliği Derneği Başkanı Mehmet Emin Değirmenci ve dernek yöneticileri Vali ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’i makamında ziyarete etti.

Batman’da imar çalışmaları, kentsel projeler ve uzun vadeli yatırımlara imza atan Vali Şahin’e teşekkür eden Batman Tüm Emlakçılar Birliği Derneği Başkanı Mehmet Emin Değirmenci, “Batman, uzun yıllardır bu planlamayı bekliyordu. Bunu hayata geçiren sayın valimize teşekkür mahiyetinde bir ziyaret gerçekleştirdik” dedi.

Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Batman’ın yarım asırlık imar ihtiyacını giderecek 40 bin dönüme yakın yeni imar çalışması ve Batmanın diğer projelerinin konuşuldu.

Ziyarete ilişkin açıklama yapan Dernek Başkanı Değirmenci “Ziyaret sırasında sayın valimize Batman’ın şeklini değiştiren, yatırım ve projelerle kentin bir büyük şehir belediyesi gibi olmasına vesile olan çalışmaları değerlendirdik. Şehrin girişlerinden yenilenen kavşaklara, tek yönlü sokaklar, alt yapı ve üst yapı çalışmaları, park ve bahçe projeleri ile şehrin çehresi değişti. Ayrıca büyük çaptaki imar çalışması ile zengin – fakir demeden herkesime eşit şekilde yaklaşımı, kenar mahalleleri canlandıracak imar planlamasının kısa zamanda biteceğini, 18. Madde çalışmasının başlatıldığını akabinde çevre yolunun da bir an önce açılmasının planlandığını beyan etti. En önemlisi kendisinin ifadesi ile Batman için daha bir çok projelerinin de gündeminde olduğunu sözlerine ekledi” dedi.

Değirmenci, Vali Şahin’in imar ve diğer planlamalarının neticelenmesi durumunda arsa sahiplerinin müteahhitlere teklif ettikleri %50 arsa payı da %35’lere kadar düşeceğini, arsa bolluğunun piyasada oluşacağını hem müteahhitlere ve konut ihtiyacı olanlara rahat bir nefes aldıracağını söyledi.

130 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.