Hoşgeldiniz  

EN BÜYÜK TEHLİKE SEVGİSİZLİK

Halit BEYTÜT | 20 Şubat 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bir zamanların sevgide örnek teşkil ettiği güzel ülkemizde ne yazık ki şimdi o güzellikleri mumla arar hale eldik.

Sevgi ve saygı kavramlarının artık sadece hayalden öteye gitmediği bir dönemi yaşamak gerçek manada son derece üzüntü verici bir durumdur.

Bir zamanlar kendi aralarında kardeşçe yaşamanın mutluluğunu yaşayan güzel ülkemizin insanları şimdi ne yazıktır ki birbirlerine adeta hasımmış gibi bakar durumu gelmişlerdir.

Neden böyle olduk sevgisizliği bizlere çektirenler kimler sosunu sormamak elde mi…

Ne yazıktır ki bu sorunun cevabı son drece basittir ve oda ülkemizi yönetenlerin sokak ağzı ile birbirlerine hitap etmelerinden kaynaklanmaktadır.

Bizden olanlar ve bizden olmayanlar yani yandaş olanlar ya da yandaş olmayanlar diye milleti ikiye ayıran siyasi zihniyete lanetler yağdırmamak mümkün mü.

Ülkemi yönetenlerin birbirlerine nezaket kurallarının dışında bir söylemlerle çatışmaları vatandaşın da zihnini karıştırmış ve vatandaş da artık kime güveneceğini bile arar hale gelmiştir.

Karşılıklı sevgilerin olmadığı bir ülkede huzur ortamının oluşması kesinlikle mümkün değildir.

Siyaset nezaketi tamamen yok olmuş ve ülkemi yönetmekle mükellef olanlar birbirlerine kabadayılıkla hitap etmeyi yeğ görmüşlerdir.

Benim güzel ülkemin güzel insanlarını sevgisizleştirenler artık bu ülkeyi de istememe gibi bir çılgınlığa bil başvurmaya başlamışlardır.

Birçok siyasetçi artık bu ülkenin ekmeğini yiyip rahat bir şekilde yaşam sürerken ülkemi beğenmeme gibi bir talihsizliğin içine girmiş bulunmaktadırlar.

Nice şehitlerin kanışla sulanmış bu toprakları artık yabancılara satma gibi bir bedbahtlığın içine girenler bu ülke uğruna canlarını verin aziz şehitlerimizin kemiklerini bile sızlatmaya başlamışlardır.

Yönetici kadro ile ülkemi ne yazıktır ki artık yaşanamaz bir hal almış gencecik vatandaşlarımız artık huzuru ve mutluluğun ne yazık ki artık başka ülkelere arama girişimlerine başlamışlardır.

Benim ülkenin gençlerini kendi ülkelerinden soğutan bir anlayış elbette ki lanet okunmayacak da ne okunacak.

Sevgisizliği nifak tohumları gibi milletinin arasına sokan ayrıştırıcı zihniyet nedeniyle ülkemizi çepeçevre hinler tarafından kuşatılmış bulunmaktadır.

Buna rağmen devletimi yönetenler hala ülkenin durumunu güllük gülistanlıkmış gibi gösterme çabası içinde olmaya devam etmektedirler.

Benim ülkem hiçbir dönemde bu kadar yalnızlaştırılmamış ve hiç bir zaman böylesine düşman edilmemiştir.

Benim ülke insanımın arasına nifak tohumlarını ekerek aralarındaki koparılmaz sevgi bağın halel getirenlerin iki yakası hiçbir zaman bir araya gelmeyecek ve insanlarımız bunları her zaman lanetle anacaktır.

194 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.