Hoşgeldiniz  

ENGELLİ VATANDAŞIN HAYALİ GERÇEK OLDU

admin | 29 Ağustos 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Kozluk Kaymakamlığınca, 2019 KÖYDES Yatırım Programı kapsamında; ulaşım ve altyapı hizmetlerinden mahrum kalan kırsal köylerimizi, kaliteli hizmet ve beton yol hizmeti ile tanıştırmaya devam ediyor.

Armutlu köyüne ile bağlı Gürco, Tırgan, Çapur, Hevretere mezralarında başlatılan ve taşımalı eğitim kapsamında yaklaşık 12 servis aracı ile 160 öğrencinin kullanarak okula erişim sağlayacağı 6,5 kilometrelik beton yol yapım çalışması hız kesmeden devam ediyor. Yapımı devam eden 6,5 kilometrelik beton yol çalışmalarını denetleyerek incelemelerde bulunan Kozluk Kaymakamı Osman Bilici, devam eden yol çalışmasıyla ilgili ilgililerden bilgi aldı.

“HAYALİM GERÇEK OLDU”

Yol denetlemesi sırasında, köyde evine gelen ham yoldan dolayı engelli aracıyla ilçeye rahat gidemediğini ve ihtiyaçlarını karşılayamadığını belirten engelli vatandaş “Evimin yolu ile grup köy yolu arası ham yoldu. Yağışlı havalarda çamurdan, yazın ise tozdan geçilmiyordu. Fiziksel engelimden dolayı çok sıkıntı çekiyordum. Devletimiz sayesinde şimdi evimin tozlu ve çamurlu yolu yerini beton yola bıraktı. Çok mutluyum. Evimin yolunun asfaltlanması veya betonlanması hayalimdi. Hayalim gerçek oldu” ifadelerini kullanarak Kaymakam Bilici’ye ve emeği geçenlere teşekkür etti. Bilici, incelemenin ardından yolun bir an önce bitirilip hizmet girmesi için yetkili ve ilgililere talimat vererek köyden ayrıldı

259 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.