Hoşgeldiniz  

ERBAŞ’TAN KÜTÜPHANEYE ZİYARET

admin | 26 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Batman’da Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesini ziyaret etti.

Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’de teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın adına yapılan kütüphanede incelemelerde bulunan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Batman Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ile Kütüphane Müdürü Derya Alapala’dan bilgi aldı.

Başkan Erbaş, kitap görünümlü mimarisi ve bölgenin en büyük kütüphanesi olan Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi’nde çocuklar ve gençlerle sohbet etti.

Gençlere başarılar dileyen Başkan Erbaş “Bizim inancımızın ilk emri oku. ‘Yaratan Rabbinin adıyla oku’ sizler de onu gerçekleştiriyorsunuz şuanda. Medeniyetimiz okuyanların sayısı arttığında hep gelişiyor, zirveye oturuyor. İlim, irfan, bilgi hikmet sahibi olan insanlarımız ne kadar çok olursa geleceğimiz o kadar parlak olacaktır. Sizlere güveniyoruz. İnşallah hem ilim noktasın hem de ahlaklı gençler olma noktasında en güzel yerlere gelirsiniz. Allah yar ve yardımcınız olsun. Hepinizi tebrik ediyorum başarılar diliyorum” dedi.

75 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.