Hoşgeldiniz  

ERKEN TEŞHİS HAYATINI KURTARDI

admin | 03 Şubat 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesine müracaat eden hastaya yapılan tetkikler sonucu kanser teşhisi kondu.

Erken teşhis edilen hasta ameliyat edilerek sağlıkla taburcu edildi. Başarılı ameliyata ilişkin Op. Dr. Vedat Deniz “Meme Kanseri kadınlarda en sık görülen ve aynı zamanda en sık ölüme neden olan kanser türüdür. 38 yaşında meme de kitle şikayeti ile hastanemiz polikliniğine başvuran Güler Solmaz’a yapılan detaylı değerlendirme neticesinde meme kanseri tanısı ile Modifiye Radikal Mastektomi ameliyatı gerçekleştirildi” dedi.

Erken teşhisin hayat kurtardığını belirten Op.Dr.Vedat Deniz, “Herhangi bir şüphesi olan hastaların mutlaka genel cerrahi uzmanı tarafından muayene edilmesi, 40 yaşından itibaren de radyolojik tetkikler ile birlikte rutin takibe alınması gerekmektedir” dedi.

“HEMEN ÖLECEKMİŞİM GİBİ HİSSETTİM”

38 yaşındaki Güler Solmaz “Kanser olduğumu söylediklerinde dünyam başıma yıkıldı. İlkönce ameliyat olmaktan korktum. Hemen ölecekmişim gibi hissettim. Fakat doktorumun benimle konuşması bana çok iyi geldi bana güven verdi. Başka merkezlerde yapmayı düşünmüştüm vazgeçtim. Şimdi daha iyiyim. Kadınlar belli aralıklarla kendilerini muayene etmelerini öneriyorum. Bu hastalıkta erken teşhis ve tedavi çok önemli. Sağlığıma kavuşmamda emeği geçen tüm sağlık çalışanlarından Allah razı olsun” dedi.

 

111 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.