Hoşgeldiniz  

EŞ BAŞKAN DEMİR BATMAN SÜPER FM’İN KONUĞUYDU

admin | 19 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi Eş Başkanı Dr. Mehmet Demir, 90.0 frekansıyla yayın yapan Batman Süper FM’de Hamit Aslan’ın canlı yayın konuğu oldu.

Belediye Eş Başkanı Dr. Demir, sosyal medya ve telefonla radyo programına bağlanan vatandaşların sorularını açıklıkla yanıtladı.

Göreve geldikleri ilk günden bu yana belediye hizmetleri açısından iyi bir pratik ve performans sergilediklerini kaydeden Eş Başkan Dr. Demir, belediyenin altyapı, üst yapı, sporsal, kültürel, park, temizlik çalışmaları hakkında genel bir değerlendirmede bulundu.

Eş Başkan Dr. Demir : “Bütün çabalarımız Batman halkına, layık oldukları hizmeti sunmaktır ve bunun çabası içerisindeyiz. Yapmayı düşündüğümüz, planladığımız çalışmaları geceli gündüzlü gerçekleştirmenin gayreti içerisindeyiz. Belediyemizin ekonomik sorunları var. Belediyeyi kayyumdan 307 milyon TL gibi bir borçla devraldık. Batman halkının desteğiyle bizim de bu işe inanarak bütün kadrolarımızla sadece Belediye Başkanı ve Belediye Başkanlığı olarak değil gerçekten hiçbir dönemde olmadığı kadar bir performansla, var olan kıt imkânlarla çalışmalarımızı kesintisiz gerçekleştiriyoruz, gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Biz bu işi severek, inanarak yapıyoruz. Biz Batman kentine sevdalıyız, aşığız onun için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz.

8 nisan tarihinde belediyeyi devraldığımızdan bu yana ilk 3-4 ayda ziyaret ve belediye idari yapılanmalarıyla geçti. Son 3 ayda da Batman’da 100 kilometre asfalt serimi gerçekleştirdik. Yaklaşık 100 bin metrekare parke taşı, 25 kilometrekareye yakın kanalizasyon hattı ile 12,5 kilometre de su şebekesi döşedik. Ana caddeler ve parklarda güzel bir görünüm için peyzaj çalışmaları gerçekleştirdik. Yaşar Kemal Kent Ormanı tamamen kapatılmıştı. İnsanlar gündüz bile dolaşmaktan korkuyordu. Yaşar Kemal Kent Ormanındaki çalışmalara eylül ayında başladık. Yılbaşına kadar devasa alanın yüzde 80’ini tamamlamayı planlıyoruz. İçerisinde yürüyüş yolları, otomatik sulama, ağaçlandırma, aydınlatmanın bitirilmesini hedefliyoruz. 2500 ağaç dikimi, sulama sistemini, aydınlanma ve asfaltlama çalışmaları da kesintisiz devam ediyor.

Belde Mahallesinde 11 dönümlük alanı parka dönüştürdük. Yeşiltepe Mahallesinde 13 dönümlük alanda park yaptık. Güneykent ve Bağlar Mahallelerinde aynı şekilde parklar yapıyoruz. Ekonomik durumumuzda iyileşmeye gidilirse 6 aya kadar mülkiyeti belediyemize ait 38 parkı daha bitirmeyi hedefliyoruz.

Yine seçim vaatlerimiz arasında yer alan İluh Deresi’nin 5 yıl içerisinde bitirilmesi için çalışma yaptık. 2,5 ay içerisinde İluh Deresi çalışma grubunu oluşturduk. Kaç aile var, kaç ev var, kaç hektar olduğu, dere kenarında nüfus tespiti konusunda envanter çalışmasının ardından riskli alan konusunda çalışma gerçekleştirdik. Umarız hükümetten de destek alırız. Yine Yılmaz Güney Sineması’nın tekrar aynı yerde yapılması konusunda Batman halkının hassasiyetini göz önünde bulunduruyoruz. Kaçak inşaat yapılmaması, inşaat yapılmadan ve kayıt yapılmadan önce ruhsatlarının bulunup bulunmadığı konusunda halkımızın belediyemizden bilgi almasını istiyoruz.

Hükümetin Batman’a sahip çıkmasını istiyoruz. Kimin yapması önemli değil, önemli olan Batman’ın kangrenleşen sorunlarına köklü çözüm getirip bu kanayan yaralardan kurtarılmasıdır” dedi.

231 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.