Hoşgeldiniz  

EŞ BAŞKAN DEMİR, GÖREVE BAŞLADI

admin | 04 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Yurt içi ve Yurt dışı ziyaretleri nedeniyle bir süredir şehir dışında olan Batman Belediyesi Eş Başkanı Dr. Mehmet Demir temaslarını tamamlayarak görevinin başına döndü.

Irak Bölgesel Yönetimi nezdinde dil, kültür, sanat ve sağlık alanlarında görüşmelerde bulunmak üzere Irak’a giden Eş Başkan Dr. Mehmet Demir ve beraberindeki heyet burada Duhok ve Süleymaniye valileri ile görüşmelerde bulunarak işbirliği içerisinde yapılabilecek işler ve atılabilecek adımlar konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Süleymaniye Valisi Heval Ebubekir ve Duhok Valisi Ferhat Emin Etruşî ile görüşmelerde bulunduklarını belirten Dr. Demir “Her iki vali ile olumlu görüşmelerimiz oldu. Kültür-sanat konusunda yapılabilecek ortak girişimlerin yanı sıra dil konusunda da sözlük hazırlamak gibi konuları ele aldık” dedi.

Irak Kürdistan Bölgesel yönetimi alanından Batman’a önemli oranda hasta nakli yapıldığının bilindiğini belirten Eş Başkan Dr. Demir “Yaptığımız görüşmelerde Batmana gelen hastaların gerek sağlık harcamaları konusunda gerekse sorunlarının çözümü ve mekan konusunda sıkıntıların yaşandığı dile getirildi. Yüksek ücret politikaları nedeniyle hastaların Malatya ve diğer kentlere yönlendiği bilgisine ulaştık. Bu tür sorunları ortadan kaldırmak için ilimize gelen hastalar ve diğer ziyaretçiler için bir irtibat merkezinin kurulması konusunda çalışmalar başlatacağız. Yine şikayet konusu olan yüksek ücretler konusunda da gerek otel temsilcilerimizle gerekse özel hastane temsilcilerimizle en kısa sürede bir toplantı gerçekleştirerek soruna kalıcı bir çözüm bulmaya çalışacağız” dedi.

Kentin kalkındırılması ve her alanda tanıtımı için elimizden gelen imkanları sonuna kadar kullanmaya kararlıyız diyen Belediye Eş Başkanın Dr. Mehmet Demir “ Bu hedefe ulaşmak için ve yurt içindeki yurt dışındaki çabalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Ankara’daki ziyaretinde de belediyenin sorunları konusunda ilgili kamu kurumları ile Sayıştay nezdinde görüşmelerde bulunduğunu belirten Dr. Demir “Pazartesi itibariyle görevimizin başındayız. Batman’dan bir müddet uzak kaldık ancak arkadaşlarımız görev konusunda bizi aratmadılar” dedi.

235 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.