Hoşgeldiniz  

EŞ BAŞKANLAR “KAYYUM ATAMALARI TÜRKİYE DEMOKRASİSİNE DARBEDİR”

admin | 25 Ağustos 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Belediye hizmet binası önünde yapılan basın açıklamasında Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarının görevden alınmasını kınadı.
Belediye Hizmet Binası önünde yapılan basın açıklamasına Belediye Eş başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Belediye Meclis Üyeleri, HDP Batman İl Eş Başkanları ile vatandaşlar katıldı.
Polis ablukası içerisinde yapılan basın açıklamasında konuşan Belediye Eş Başkanı Dr. Mehmet Demir şu açıklamalarda bulundu: “Yapılan Kayyum atamaları Türk hukukuna, Türk demokrasisine, Türkiye halklarının iradesine ve seçim sistemine yapılan bir darbedir. Hukuka karşı yapılan bu darbeleri, bu darbe girişimlerini kınıyoruz ve insanlığın vicdanında mahkûm olacağını ve yapanların kendilerinin ve çocuklarının bu girişimden utanç duyacaklarından emin olabiliriz. Biz gücümüzü Türkiye’nin var olan hukuk sisteminde alıyoruz. Var olan bu sistem içerisinde yapılanı kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Görevden alınan Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarımıza yapılan hukuksuz eylemlerden dolayı yanlarında olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.

166 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.