Hoşgeldiniz  

ESER BIRAKAN MİLLETVEKİLİ VARMI…

Halit BEYTÜT | 06 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yıllardır her seçimde kendi oylarımızla vekaletimizi verdiğimiz ve TBMM ye gönderdiğimiz millet vekillerimizin bu güne kadar bu ile yaptıkları bir olumlu hizmeti gösterebilir misiniz.
hele hele meclise gidip bizim vekillerimiz olduğunu söyleyen bu insanlar bu güne kadar hükümetin vatandaşlara yönelik haksızlıklarına karşı durabildiklerine tanık olduğumuz kesinlikle hatırlamıyorum.
Şimdi Meclis çatısı adlında sözde vatandaşın vekaletini alanların zam furyası altında inim inim inleyen vatandaşın sorunlarını dile getirebilen bir tek vekili göremezsiniz. Bizler kendi vekillerimizin de sadece meclise gönderildiklerini biliyoruz da halkımızın ne kadar zor koşullar altında yaşamını sürdürdüğünü dillendiren bir vekilimizi göremedik bu güne kadar.
Hükümet her geçen gün vatandaşın sırtına taşıyamayacağı kadar yük bindirirken vatandaşın böylesine sefilliğe itildiğini içlerine sindiren milletvekili bizim vekillerimiz olamaz. İşçi emekli memur, asgari ücretli acımasız hayat koşulları arasında çırpınıp dururken aldıkları 23 bin lirayı da az görenler bizim kesinlikle vekilimiz olamaz. Seçim dönemlerinde halkın oylarını alabilmek için bin dereden söz verenlerin seçilip gittikten sonra vatandaşı nasıl hayasızca unuttuklarına tanık olmuşuzdur.
Böylesin vatandaşı unutup hali nedir yaşamı nedir sormayı bile kendilerine görev addetmeyenler bizimi vekillerimiz asla olamaz. Öylesine bir iktidar dönemini yaşıyoruz ki vatandaş artık yarınlarından bil şüpheyle düşmüş bulunmaktadır.
Zam üstüne zamlarla ülke vatandaşının alım gücünü sıfırlayan bu hükümete karşı vatandaşının nasıl yaşamını sürdürdüğünü dillendiren cesur yürekli bir vekil gösteremezsiniz.
Bana dokunmayan yılan bin yaşasın, benim koltuğum sallanmasın korkularıyla kendi halkının vekaletini yerine getirmekten aciz millet vekillerimiz bizim vekaletimize kesinlikle layık olmadıkları artık gün yüzüne çıkarmışlardır.
Bu nedenle artık olası bir seçimde vatandaşının düşünmeyen kendisini seçip meclise gönderen halkını unutanlara öylesine bir ders verilsin ki sandıkları nasıl gömüldüklerini halkın ne kadar dolu olduğunu anlasınlar anlamaya vakitleri varsı tabi.
Ben Cumhuriyetin ilanında bu yan kendi ellerimizle seçtiklerimizin bizler karşı ahde vefa borçların ödeme adın hiç ama hiçbir teşebbüste bulunma zahmetin katlanamayanları artık vekilim olarak görmediğimizi özellikle ifade etmek isterim.
Batman vekillerimize de söylenecek birkaç sözümüz var sadece tayin terfi il uğraşacaklarına buradaki işsizliğin nasıl korkunç boyutlara ulaştığın dillendirme özverisinde bulunmalarını tavsiye ederim.

235 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.