Hoşgeldiniz  

EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET TEKLİFİ

Halit BEYTÜT | 08 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Batman belediyesi sözleşmeleri biten ve yenilenmeyen personel ile ilgili belediye eş başkanları tarafından pazartesi günü yapılan basın toplantısında yeni bir öneri getirdiklerini ve eşit işe eşit ücret teklifini sunacaklarını ifade ettiler belediyede sözleşmeli olarak çalışan personelin aldığı maaş 7 ila 8 bin lira arasında değiştiğini ve bu nedenle de belediye aşırı bir yük yüklendiğini işaret eden eş başkanlar sözleşmeleri sona eren personele yeni bir teklif sunduklarını açıkladılar halen çalıştıkları yerde kalma şartı ile ayda 4 ila 4 bin 500 lira maaş almaları halinde işlerine devam edeceklerini ifade ettiler.

Personele 10 gün kadar süre veren ş başkanlar bu on günlük süre içinde gereken yanıtı verenler yani öneriyi kabul edenler işlerine devam edecek etmeyenler ise belediyeden ilişkileri kesilecek.

Hiçbir insanı ekmeğinden etmek istemediklerini ve bu nedenle de aldıkları bu kararın hayatlarının en zor kararı olduğunun da ifade eden eş başkanlar hiç bir siyasi amaç gütmediklerini, ancak belediye bütçesini de düşünmek zorunda oldukları için bu uygulamanın zorunluluk kazandığını ifade ettiler.

Şimdi eş başkanların eşit işe eşit ücret teklifini sundukları personelin konuya ilişkin yanıtları merakla beklenmektedir.

Ben bu personellerin işlerine devam etmelerinin kendileri açısından son derece önem arz ettiğini ifade eden eş başkanların iyi niyet taşıdıklarına tanık olduk.

İşçilerin iş akitlerini feshetmediklerini bunlara yeni bir öneri getirdiklerin de ifade eden eş başkanların iyi niyet gösterisine bizlerde tanık olduk.

İşsizliğin doruk noktaya ulaştığı ilimizde yeni bir işsizler dalgasının yaratılmaması açısından eş başkanların önerdiği yeni teklife sıcak bakılmasının son derece yararlı olacağını düşünüyorum.

Bekleyelim ve sözleşmeleri yenilenemeyen bu arkadaşlarımızın vereceği yanıt olumlu mu olacak olumsuz mu olacak ilerleyen zaman süreci içinde öğrenmiş olacağız.

Dileğim aklıselimin galebe gelmesi ve azda olsa bu rakamlarla işlerine devam etmelerinin kendileri açısından büyük yarar sağlayacağına içtenlikle inanıyorum.

Nitekim eş başkanlar ilerleyen zaman süreci içinde belediye bütçesi normalleşince yine de bunların mağdur edilmeyeceğini de eş başkanlardan dinlemiş olduk.

Yeter ki sabredilsin ve yapılan teklife olumlu yaklaşılsın dileğimiz hm belediyemizin hem de çalışanların mağdur edilmemesidir.

153 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.