Hoşgeldiniz  

“ESKİ HASTANE DEĞERLENDİRİLMELİDİR”

admin | 20 Eylül 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu aylık olağan toplantısı gerçekleştirilerek, ülke ve Batman’daki gelişmeler değerlendirildi.

Toplantıda yapılan açıklamada “Yaklaşık 11 yıldır atıl halde bulunan eski Devlet Hastanesi, kısa süreli ve geçici kullanımlar haricinde yıllardır kaderine terk edilmiş, neredeyse çürümeye yüz tutmuştur. Kamu yatak kapasitesinin ve sağlık tesislerinin yetersiz olduğu Batmanımızda, Bölge Devlet Hastanesinin hizmete açılmasıyla boşaltılan ve uzun zamandır kullanılmayan eski Devlet Hastanesinin binası ve arsası sağlık alanı olarak değerlendirilerek, vatandaşlarımıza sağlık hizmetinin verileceği DAL Hastanesi vb. bir sağlık tesisine dönüştürülmelidir. Koronavirüs salgınının devam ettiği, yoğun bakım ve servis yatağı ihtiyacının arttığı bu süreçte, eski Devlet Hastanesinin atıl bir şekilde kalmasının kabul edilemez olduğunu belirtmek istiyoruz.  Bu nedenle Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu olarak Sn. Valimize, Sn. Milletvekilimize ve Sağlık Bakanlığı yetkililerine eski Devlet Hastanesinin ve arsasının tekrar sağlık tesisi olarak değerlendirilmesi ve halkımızın hizmetine sunulması gerektiği çağrısında bulunuyoruz” denildi.

Toplantı sonunda Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu dönem Sözcülüğünü Toç bir-Sen Batman Şube Başkanı M. Sıddık Aslanlı devraldı.

172 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.