Hoşgeldiniz  

ESNAF KEPENK İNDİRİYOR…

Halit BEYTÜT | 16 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son zamanlarda özellikle ekonomik açıdan büyük sıkıntılar çeken Batman esnafı çek ve senetlerini ödeyemez duruma düşünce ister istemez kepenklerini indirmeye ya işlerini devretmeye ya da tamamen kapatmaya başladılar.

Çok zor durumda olduklarını iade eden Batman esnafı hem vatandaşta hem de işçi ve memur kesiminde özellikle bu pandemi sürecinde sadece gıdaya yönelmeleri diğer esnaf kesimini siftah yapamadan kepenklerini indirip evlerine gittikleri bir gerçeğiyle karşılaştıklarını bunun yanı sıra zaten fahiş durumda olan dükkan kiralarını da ödeyemez duruma düşmeleri nedeniyle ya dükkanlarımızı bir daha açmamak kaydıyla kapatmaya ya da iş yerlerimizin alıcısı varsa devretmeye başladıklarını belirtip buna mutlaka bir çare bulunmaması halinde tüm esnaf kesiminin tamamen iflasa sürükleneceğin dikkati çektiler.

Esnafımızın böylesine hiçbir dönemde bu kadar zor durumda kaldıklarına tanık olmamış ve esnafımızın böylesine çaresizlik içine düştüklerine tanık olmamıştık.

Her ne kadar sağ olsun maliye ve hazine bakanımız her gün TV ekranlarına çıkıp durumu güllük gülistanlıkmış gibi göstermeye kalkışıyor olsa da ne yazık ki durum hiç de onun anlattığı gibi değil.

Bir bakanın kendi ülkesindeki ekonomik durumunun faciasını görmeyip kendi durumunu anlatıyorsa bu ülkede vatandaşın umudu da kalmaz gelece yönelik umutları da, neden böyle oyalama taktikleriyle vatandaşı kandırma yöntemini seçiyorlar anlamak mümkün değil ama vatandaşın artık dayanacak gücü de kalmadı takatıda.

Bu ülkenin insanına karşı ahde vefa borçlu olanların vatandaşın durumunu örmezden gelmelerini ben son derece büyük bir vefasızlık örneği olarak gördüğümü özellikle vurgulamak isterim maliye ve Hazine bakanımız efendi bu oyalamayı sürdürürken ne yazıktır ki onun babası durumunda olan cumhurbaşkanımızın da ekonomik açıdan ülkeni yükselmekte olduğu taktiğini yineleyip duruyor vatandaşın cebi delinde evire artık ekmek bile götüremez duruma düştü onlar hala etrafı güllük gülistanlıkmış gibi gösterme çabası içine girmektedirler.

Yazıklar olsun bu ülkenin vefalı milletine görülen reva bu olmamalı ve böylesine basit gerekçelerle oyalama taktiklerini sahneye koymamalıdırlar.

Bu ülkenin insanı oyalayıp onları uyutma taktiğini sürdürenlerin iki yakası asla bir araya gemleşecektir bilinsin istedim.

104 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.