Hoşgeldiniz  

EVDE İZLEM EKİBİ SAHADA

admin | 12 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Diş hekimleri ve yardımcı sağlık personellerinde oluşan evde izlem ekipleri 50 yaş üstü ek hastalığı veya komorbit (birden fazla hastalık) durumu olan Covid pozitif vakaların adreslerine düzenli bir şekilde giderek kişilerin ateş, nabız satürasyonlarını ölçmektedir.

Genel sağlık durumları belirlenen hastaların değerlendirme sonucuna göre hastaneye sevki gerekenler 112 aracılığı sevki edilmektedir.

“TEDAVİLERİMİZ DÜZENLİ YAPILIYOR”

Batman İl Sağlık Müdürlüğü Evde İzlem Ekibinden hizmet alan 61 yaşındaki Beşir Bilir, 7 çocuk babası resmi bir kurumda görev yapıyor. Covid hastası ve yaklaşık 16 gündür evde tedavi görüyor. Beşir Bilir covid sürecini “Kardeşim trafik kazası geçirmişti. Bunun için Batman Bölge Hastanesine gitmiştik o hengâme ve üzüntüyle sosyal mesafe veya maske kullanımına dikkat edemedik. Yoğun bir süreçti, sanırım o zaman ben virüsü kaptım. İlk önce burun akıntısı oldu. Baş ağrısı nefes darlığı da çekmeye başlamıştım. Vücudumun her tarafı ağrıyordu. Koku alamıyordum. Öyle ağrı çektim ki insanlar buna nasıl dayanabiliyor diye üzüldüm. Sonrasında ishal de oldum. Kısacası belirtilerin hepsi bende mevcuttu ve ağrımadık bir tarafım kalmamıştı. Evde tedavim başladı. Ekipler düzenli bir şekilde bizimle ilgileniyor ve tedavilerimiz düzenleniyor. Böylece kendimizi daha güvende hissediyoruz. Bunun için hepsine minnettarız” ifadeleri ile anlattı

“VİRÜSÜN SANA NE ZAMAN BULAŞACAĞI BELLİ DEĞİL”

Eşinin de covid olduğunu belirten Bilir “Bu arada eşim de covid olmuş fakat benden daha hafif geçiriyordu. Hasta olmasına rağmen bana çok iyi baktı,  hakkını ödeyemem. Bu hastalıkta bana iyi gelen üç tespitim oldu onu da paylaşmak istiyorum. Hastalığım sürecinde ayran çok tükettim, ayranın içine ekmek doğrayıp bol bol yedim. Gülsuyu şerbeti içtim. Eşimde daha çok kuru öksürük vardı, ona da sarımsaklı süt iyi geldi. Bir diş sarımsağı ezip bir bardak sütte kaynattı sabah ve akşam birer bardak içti. Lütfen herkes kendisine çok dikkat etsin. Bu hastalığın kişiyi nerede ve ne zaman yakalayacağı belli değil bir bakıyorsun ki sana yapışmış. Maske, sosyal mesafe ve temizliğe dikkat edelim. Hem kendimizi hem çevremizdekileri koruyalım. Dünyadaki bütün insanlara duam Allah hepimizi korusun” dedi.

111 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.