Hoşgeldiniz  

EVLERDEN COŞKULU 19 MAYIS KUTLAMASI

admin | 20 Mayıs 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine 81 ilde eşzamanlı gerçekleştirilen 19 Mayıs’ta balkonlarda İstiklal Marşı okuma etkinliği İlimizde de yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.

Bu yıl koronavirüs salgını önlemleri nedeni ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı stadlar yerine evlerde kutlanırken, bundan 101 yıl önce 19 Mayıs günü Samsun’a ayak basarak İstiklal Mücadelesinin ilk kıvılcımını yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm askerlerimizi yad etmek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ve katılımıyla saat 19:19’da tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de şehir stadyumu aydınlatılarak aynı anda “İstiklal Marşı okundu.

Vali Hulusi Şahin, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Ilısu Barajı Enerji Santrali 1. Türbin Devreye alınma töreni nedeni ile İlimize gelen Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Fatih Metin ve Mustafa Aksu, AK Parti İl Başkanı Akif Gür ve TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir TPAO Bölge Müdürlüğünde, Vali Eşi Ebru Şahin ve konutta görevli personel Valilik konutunda, Valilik personeli Valilik bahçesinde, emniyet ve jandarma personeli görev yerlerinde, belediye personeli belediye başkanlığı hizmet binasında, kamu kurum ve kuruluş personeli kurumlarında, tüm vatandaşlar ise balkonlarda Al Bayraklarıyla İstiklal Marşı’nı coşkuyla okudular.

BELEDİYEDEN COŞKULU KATILIM

19 Mayıs nedeniyle Belediye önünde İstiklal Marşı okuma etkinliği düzenlendi.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da İstiklal Meşalesini yaktığı 19 Mayıs 1919 yılının 101’inci yıl dönümü nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Batman Belediyesi önünde de eş zamanlı olarak saat 19.19’da İstiklal Marşı büyük bir coşkuyla okundu.

188 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.