Hoşgeldiniz  

EZAN OKUMA YARIŞMASI YAPILDI

admin | 25 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Batman İl Müftülüğünce Erkek Din Görevlileri arasında Ezanı Güzel Okuma ve Etkili Hutbe Sunumu’ yarışmaları yapıldı.

Batman Merkez Müftülük Camii’nde İl Müftü Vekili Mehmet Nedim Yılmaz’ın başkanlığını yaptığı komisyon tarafından yapılan değerlendirmede Ezanı Güzel Okuma yarışmasında Batman Kozluk ilçesi Seyit Camii Müezzin Kayyımı Abdullah Okul birinciliği, Recep Yüksekdağ ise ikinciliği elde etti.

Etkili Hutbe Sunumu yarışmasında  ise Batman Merkez Aydınlıkevler Camii İmam Hatibi Selahattin Rüzgar birinciliği, Kozluk ilçesinden Murat Ocak ikinciliği elde etti.

Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında İl birincisi olan Abdullah Okul 31 Temmuz 2021’de Diyarbakır’da yapılacak olan bölge finalinde, Etkili Hutbe Sunumu Yarışmasında birinci olan Selahattin Rüzgar ise 1 Ağustosta Şanlıurfa’da yapılacak bölge finalinde ilimizi temsil edecekler.

Batman İl Müftü Vekili Mehmet Nedim Yılmaz İl birincisi olan Din görevlilerini tebrik ederek, bölge finalinde başarılar diledi.

55 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.