Hoşgeldiniz  

FACİA…

Muharrem BİTEN | 20 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Bir şeyin, olağanüstü bir şekilde ve aniden olabilecek en kötü senaryo ile son bulma şeklidir. Son bulunan şey, bazen bizim gözle görmediğimiz ve asla vazgeçemediğimiz hicap yani örtülerimizdir. Hicap dediğimiz şey, zannedildiği gibi başörtüsü değildir.

Aynı zamanda vücudun açık ve görünmemesi gereken yerlerinin örtülmesi de değildir. Hicap aynı zamanda utanma duygusudur.

Bazen bir insana karşı “size bu kadar ağır lafları söylemekten hicap ederim” derken bir ar duygusunun nasıl yerle bir olabileceği konusunda önemli bir nüktedan ile anlatılır.

Duyguların en sağlamı ar duygusudur, bir kaybettin mi?

Bir daha gerisin geriye getiremezsin.

Namus kavramı burada daha tekildir, yalnız başınadır. Namussuz olmak ile AR duygusunu kaybetmek içinde bir nebze küçük bir parçacık gibidir.

Bu toplumda yavaş yavaş kaybolan şey, galiba AR duygusunun yavaş yavaş yok olmasıdır.

Tefecilik ve alçakça toplum tepkisinin ne olacağı hiç önemli değil aklı ve mantığı ile her türlü Ahlak, anane, geleneklerin ve göreneklerin toplamına yabancılaşma haline geçiyoruz.

FACİA olarak yaptığımız bu örf katliamında maalesef toplumun tüm kesimleri sus-pus dururken bu kavramların yok oluşları samanlığa dadanan ateş misali içten içe ve yavaş yavaş, veya toplanmış ve üst üste yığılmış pamuğa milyon tonlarca toplanmasına rağmen, bir kıvılcım ile içten içe yanmaktadır.

Bugün tefecilik, AR duygusunu bu içten yanan alev gibi yok edişini seyreden bu zavallı ve hain halka, tefecisini şikayet edemeyen ahmaklara, siyaseti gereği tefeciye sırt çıkan siyasetçiye, Görevini yapsın yapmasın tefecilik zilletini toplumdan uzaklaştırmaya Adalete, kolluk kuvvetlerine, önemli ve hayırlı işler dilemek lazım. Elbirliği ile AR duygusunu bitirdik.

Gelecek nesiller elbette bu faciayı düzeltecekler, ama bizim bu kuşağımız hakkında gelecek neslimizin bir tek davranışının konusunda ata babalarını anamayacaklardır.

AR duygusunu elbirliği ile bu topluma kazandırmanın yolu, kahraman savcılara ihtiyaç var.

Ama onurlu siyasetçiler bulmak lazım. Kişilik sahibi ve şerefini para saymayan, tefeciyi koşa koşa savcılıklara şikayet edecek onurlu tefeci mağdurlarına ihtiyaç var.

Bu olursa bakın nasıl da torunlarımıza bırakacağımız güzel ve onurlu bir gelecek ile şerefleniriz. Kaybeden sadece bu kuşak olmasın diye koşa koşa ve canhıraş herkes bir damla da olsa bu TEFECİLİK FACİASİNA saldırmalıdır.

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.