Hoşgeldiniz  

FAHİŞ FİYATLARIN ÖNÜNE GEÇİLECEKMİŞ…

Halit BEYTÜT | 12 Eylül 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada fahiş fiyatlarla halkı sıkıntılara sokanlara gereken cezai müeyyideleri uygulayarak bu haksız kazanç elde etmek isteyenlerin önünü keseceklerini söyledi.

Bu açıklama elbette ki vatandaşın beklediği olmasını istediği bir açıklama ama pandemi suresince kaybettikleri cirolarını halkın sırtından kazanmak isteyen o kadar çok vicdan yosunu paragözler var ki bunun önüne tam anlamıyla geçebileceklerine inanmıyorum.

Pandemi yüzünden alım gücü büsbütün bozulan vatandaşlarımıza taşıyamayacakları kadar yük yüklemeyi kendilerine alışkanlık haline getiren o kadar çok vicdan yoksunu paragöz var ki bu konuda vatandaşı rahatlatacak bir olayın gerçekleştirebileceği pek mümkün görünmüyor.

Yani ne derseniz deyin bu vicdan yoksunları yine bildiklerini okuyacak ve vatandaşın sırtından yine hâksiz kazanç elde etmeye devam edeceklerdir.

Bu ülkede artık sadece hakkedilmeyen parayı kazanma yarışı başlatılmıştır.

Denetim mekanizmasının hiç yapılmadığı bir ülkede bu insan kılığındaki vicdan yoksunları da bunu fırsat biliyor ve ne yazıktır ki halkı sömürmeye devam ediyorlar.

Halk bunaldı, halk artık adeta sefilleri onamaya başlar hale geldi koruyan yok sahipleneni yok.

Böylesine başıboşluğu fırsatçıları da ortalarda cirit atmaya devam ediyorlar.

Bir ülkede bazı fırsatçılar sadece ülkenin vatandaşlarından haksız kazanç elde etme uğraşını veriyor ve bu çarpıklığa yetkililer seyirci kalıyorsa olan da masum halka oluyor.

Son iki yıldır pandemi illetiyle boğuşan ve hem ekonomik, hem de yoksunlukla boğuşan ülke insanı bu denli yalnız bırakılmamalı ve onların sırtından haksız kazanç elde etmek isteyenlerin insafına bırakılmamalıydı

Mevcut iktidar ne yazıktır ki halkı bu denli sömürmeye teşebbüs edenlere karsı bu güne kadar neden sessiz kaldı buna da bir anlam vermek mümkün değil.

Bu yüzden tüm ülkede denetim mekanizmasının artık kaçınılmaz olduğunu görmesi gerektiğini burada hatırlatmakta yarar görüyorum

Halk zorunlu tüketim ürünlerini artık kiloyla değil ne yazıktır ki gramla alabilme durumuna düşmüştür.

Milletin feryadını, milletin bu çaresizliğini duyun artık.

Kurtarın bu vatandaşları kurtlar sofrasında yem olmaktan artık.

Cumhurbaşkanının talimatlarını ciddiye alıp bu hadsizlere artık meydani bos bırakmayın ki vatandaş da artık rafta bir nefes alabilme fırsatını bulabilsin…

51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.