Hoşgeldiniz  

“FAYDALI BİREYLER VE SPORCULAR YETİŞTİRMEK ÜZERE KOLLARI SIVADIK”

admin | 02 Temmuz 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, 2020-2021 yılları arasında yapılması planlanan ve hedeflenen sportif faaliyetlerini açıkladı.

Belediye Spor İşleri Müdürlüğü, bir çok branşta faaliyet göstermek için çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Altyapıdan başlayarak ülkesine faydalı bireyler ve sporcular yetiştirmeyi hedef alan Belediye Spor İşleri Müdürlüğü, farklı mahallelerde bulunan 12 semt sahasıyla kenar semtlerde bulunan gençleri spora kazandırmak için kolları sıvadı. Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği futbol sporunun yanı sıra su sporları, su topu, kano, kürek, yelken ve yüzme takımları kurarak farklı branşlarda turnuva düzenlemeyi hedefliyor.

Spor İşleri Müdürlüğü yetkilileri “Uzak Doğu sporları olarak bilinen taekwondo, judo, wushu, muaythai, kick boks, karate sporları uzman eğiticiler tarafından çocuklarla buluşturulacak. Engelli yüzme, su topu, okçuluk, bilardo, dart, paten kay kay ve dart sporlarını mental anlamda rahatlatacak sporların yapılmasını sağlayacak” dedi.

Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle bir süre ertelenen sportif faaliyetlerde 7’den 70’e toplumun tüm kesimlerini kucaklayan Belediye, bölgede yaşanan boğulma vakalarının önüne geçmek için ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ sloganı ile ücretsiz yüzme kursları açacak.

Yetkililer ayrıca, ilimizdeki bazı parklarda halkın sabah sporunu uzman antrenörler eşliğinde yapması için çalışmalara başladı.

288 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.