Hoşgeldiniz  

FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE ‘BİLİŞİM’ KONFERANSI

admin | 09 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE ‘BİLİŞİM’ KONFERANSI

Batman Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Bilişim Kongresi, ilimizdeki öğrencilere model olmaya devam ediyor.

Öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda bilişim konusundaki tecrübelerini onlarla paylaşan Batman Üniversitesi, liseleri ziyaret ediyor.

Kariyer Günleri kapsamında Üniversite Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Hafzullah İş ve Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Tekin ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığından Öğr. Gör. Emin Afşin tarafından Batman Fen Lisesinde Bilişim Konferansı verildi.

Batman Üniversitesinin bilişim alanında yaptığı çalışmaların yakından takip edilmesi ile birlikte öğrencilerde oluşan farkındalık sonucunda Dr. Öğr. Üyesi Hafzullah İş “Bilişimde Yeni Trendler”, Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Tekin ve Öğr. Gör. Emin Afşin ise “Neden Bilgisayar Mühendisliği ve Yazılımda Kariyer” isimli seminerlerini verdiler. Siber Güvenlik, Blokzincir Teknolojileri ve Metaverse konuları ile yakından ilgilenen öğrenciler, bu alana dair detaylı bilgiler aldılar.

Öğrencilerin bilişim alanına gösterdikleri yakın ilgiden duydukları memnuniyeti dile getiren öğretim elemanlarımız, öğrencilere bu konuda destek sağlayarak günümüz teknolojileri hakkında onları yönlendirmek istediklerini dile getirdi. Bilişim Kongresinin ardından lise ve üniversite öğrencilerinin dijital dönüşüme olan bakış açılarında olumlu değişimler olduğunu belirten akademisyenler, Batman Üniversitesi olarak bilişim konusundaki faaliyetlerin hızla devam edeceğini dile getirdiler.

46 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.