Hoşgeldiniz  

FEN LİSESİNE ZİYARET

admin | 15 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Fen Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, sınıfları ziyaret edip öğrencilerle sohbet etti. Valiliğin desteğiyle temin edilen yardımcı kaynak kitaplarını dağıttı.

Batman Fen Lisesi ziyaretinde Müdür Mahmut Kurtaran’ı Okul Müdürü İsmet Ürüt karşıladı. Okulun son durumu hakkında Ürüt’ten bilgi alan Kurtaran, daha sonra okuldaki sınıfları ziyaret etti. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Kurtaran, öğrencilere Vali Hulusi Şahin’in emriyle valilik tarafından temin edilen yardımcı ders kitaplarını dağıttı.

Öğrencilerle yaptığı sohbette kitap okumanın önemine dikkat çeken Müdür Kurtaran “Sevgili gençler sizler ilimizin gözbebeği okullarımızdan olan fen lisesinde okuyorsunuz, siz yarınlarımızın bilim insanları olacaksınız, onun için çok çalışıp çok okuyacaksınız. Bugün sorunlarla boğuşan dünyamızın daha güzel bir hale gelebilmesi için kendinizi çok iyi yetiştirmeniz gerekir. Önümüzde yarı yıl tatili var. Tatile girerken kütüphanedeki kitaplardan ödünç alabilirsiniz. Tatildeki vaktiniz de bol bol kitap okuyun. Zihnin dinlenmesi okumayla olur. Sizlerde tatilde okuyarak dineleceksiniz. Ben şimdiden size iyi tatiller diliyorum” dedi. Kurtaran’ın Batman Fen Lisesi ziyaretine Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit Aydın ve Şube Müdürü Cemal Konakçı eşlik ettiler.

Fen Lisesi ziyareti sonrası Müdür Kurtaran, Batman Fen Lisesini gezmek ve bilgi sahibi olmak için ziyarete gelen Zorköy Ortaokulu öğrencileri ile okul bahçesinde bir süre sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

159 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.