Hoşgeldiniz  

FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

admin | 11 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Milli Ağaçlandırma Günü ‘11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes’ kampanyası kapsamında Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü’nde 22 bin 500 fidan toprakla buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan ettiği ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ kapsamında Batman Üniversitesi’nde 22 bin 500 fidan öğrenci, polis, asker ve vatandaşların katılımı ile dikildi.

Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüsü’nde Batman Valisi Hulusi Şahin, fidan dikimi sırasında yaptığı konuşmada Türkiye’nin dört yanında olduğu gibi Batman’da da 22 bin 500 fidanı toprakla buluşturmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Herkesi yeşil bir dünya için daha duyarlı olmaya çağıran Vali Şahin “Bugün 11 milyon fidanla ülkemizin vadilerini, ovalarını, dağlarını ağaçlandıracağız. Daha yeşil bir Türkiye ‘ye doğru emin adımlarla ilerleyeceğiz. Dünyada orman varlığı artan ülke sayısı çok az ve bu ülkelerden biri de Türkiye. Yıllık yüzde 5 civarında orman alanları bakımından bir büyüme içerisinde ülkemiz. Bu büyük bir rakam. İnşallah ilerde çocuklarımıza daha yeşil bir ülke bırakacağız. Bunun için hepimiz elimizden gelen gayret ve özveriyi göstermekten çekinmemeliyiz. Ağaç dikmek yetmiyor ağacı dikmekten ziyade ağaca bakmanın daha önemli. Fidanlarımızı sahiplenelim. Hepimiz daha yeşil bir Anadolu için elimizi taşın altına koyalım ağaç dikelim bakımını yapalım ağacı koruyalım ve ağacı sevelim.”

11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes kampanyası fidan dikim etkinliğinde konuşan Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş, “Tarım ve Orman Bakanlığının “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kapsamında bugün Üniversitemizin Batı Raman Kampüsü Erozyon Kontrol Sahası’nda da 22500 adet fidan dikimi gerçekleştiriliyor. Bugün dikeceğimiz fidanlarla beraber kampüs alanına 207.500 adet fidan dikilmiş olacak. İnşallah Batı Raman Kampüsümüz, gelecekte Batman’ın en büyük ormanlık alanına dönüşecektir. “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası fidan dikim etkinliğinde emeği geçen başta Batman Valiliği’ne, Batman İl Özel İdare Sekreterliğine, Batman Orman Şube Müdürlüğü’ne olmak üzere emeği geçen tüm kurumlara teşekkür ederim.” dedi. Yapılan konuşmaların ardından 22 Bin 500 adet fidanın dikimine geçildi.

286 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.