Hoşgeldiniz  

‘FİLİSTİN’ KAMPANYASI BAŞLADI

admin | 24 Mayıs 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman, Filistin’e umut oluyor sloganıyla başlatılan kampanyanın startı verildi.

Memursen toplantı salonunda yapılan tanıtım toplantısına, platforma üye STK’lar, siyasi parti temsilcileri ve iş dünyasının temsilcileri hazır bulundu.

Yapılan basın açıklaması sonrası kampanyanın içeriği hakkında bilgilendirme yapıldı.

Düşünce ve İnanç Platformu Dönem Sözcüsü Şehmus Temiz tarafından okunan basın açıklamasında “Mescidi Aksa, Peygamberimiz (sav)’in Müslümanlara emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak, boynumuzun borcudur. Bugün, terör devleti İsrail tarafından işgal edilen Mescidi Aksa, bir avuç kahraman Filistinli kardeşimiz tarafından savunulmaktadır. Bu savunma yapılırken, kardeşlerimiz çok büyük zulümlere maruz kalmaktadır. Evleri yıkılmakta, ağaçları kesilmekte, şehirleri uçaklarla bombalanmakta, okul, hastahane, baraj ve yaşama dair ne varsa hedef alınmaktadır.

Dua ediyoruz, devlet büyüklerine haykırıyoruz, kamuoyunu hareketlendirmeye çalışıyoruz ama yetmez!

Fiili olarakta harekete geçmemiz gerekir. En azından maddi ihtiyaçlarını karşılamamız gerekir. Onlar canları ile cebelleşirken, ekmek, su, elektrik, ilaç, okul, köprü, yol ile uğraşmamaları gerekir. Bizim kardeşlerimizin bu ihtiyaçlarını tereddütsüz ve eksiksiz karşılamamız gerekir. Bu bilinci oturtmak ve bizim izzetimiz için savaşan kardeşlerimizin yaralarını sarmak için bir yardım kampanyası başlatıyoruz.

Ismi yardım kampanyası olsada, yapacaklarımız yardım değil borç ödeme hükmündedir. Çünkü o kahraman kardeşlerimiz, bizim için savaşıyor ve biz onlara borçluyuz” ifadelerini kullandı

68 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.