Hoşgeldiniz  

FISTIK ÜRETİCİLER BİRLİĞİNDEN 4 YILLIK PLANLAMA

admin | 08 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İlimizde fıstık üreticilerinin en büyük örgütlenme ağı olan, hizmet ve üye sayısını her geçen gün artıran Fıstık Üreticiler Birliği Kurumsallaşma adına ilk adımı atarak, dört yıllık stratejik planlama başlattı.

Üyelerinin çözüm gerektiren problemlerinin çözümünde aktif rol alan birlik, kurumsal anlamda da kapasitesini yükseltmek amacıyla Dicle Kalkınma Ajansının desteği ile konusunda uzman bir ekip ile birliğin önümüzdeki dört yıllık süreçte hedeflerini belirlediği paydaş toplantısını gerçekleştirdi.

Dr. Yüksel Vardar moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, Batso Başkanı Abdulkadir Demir,  Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Tarım İl Müdürü Vekili Mehmet Demir, Batman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Esra Okudur,  Ziraat Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Ebubekir Doğan,  Batman Zahireciler ve Hububatçılar Derneği Üyesi Veysi Fidan, Beşiri Ziraat Oda Üyesi Şerif Akdaş, fıstık üreticileri sektörün gelişimi, beklentiler, öneriler sunarak Stratejik plana katkıda bulundular.

Batman Fıstık Üreticiler birliğinin yol haritasının belirleneceği Stratejik Planlama paydaş toplantısı sonrası açıklamada bulunan Başkan Hifzullah Akdaş “Yeşil altın olarak nitelendirdiğimiz Batman Fıstığının verimlilik ve kalitesini geliştirmek ve ulusal pazarda tanınırlık ve bilinirliği vizyonu ile yola çıkan birliğimizin amacı üyelerimizin, doğru üretim teknikleri, ilaçlama, hasat, vb. verimi olumlu etkileyerek fıstık üretim kapasitesini artırmaktır. Tüm bu faaliyetlerimiz ile birlikte Birliğimizin Vizyonu, misyonu ve hedefleri olan Kurumsal bir yapıya sahip olmasını hedeflemekteyiz. Bu bağlamda Dicle Kalkınma Ajansından aldığımız destek ile alanında uzman bir ekiple stratejik planımızı oluşturuyoruz. Birliğimizin mevcut durum analizini yaptığımız toplantıya ev sahipliği yapan Batman Ticaret Borsasına, projeye destek sunan Dicle Kalkınma Ajansına, Batso Başkanına, Ziraat Oda Başkanına, Gıda Tarım İl müdürü, Batman Üniversitesine, Stratejik Planlama Uzmanı Dr. Yuksel VARDAR’a  ve diğer paydaşlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

145 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.