Hoşgeldiniz  

FOTO SAFARİ YARIŞMASINI BATMANLI FOTOĞRAFÇILAR KAZANDI

admin | 22 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Siirt’in sahip olduğu tarihi ve kültürel değerlerle doğal güzelliklerini yansıtmak amacıyla düzenlenen ‘Mezopotamya’nın Gizemli Kenti Siirt 1. Foto Safari Etkinliği’ ve Fotoğraf Yarışması sona erdi.

Siirt’in doğal güzelliklerinin tanıtımı amacıyla Siirt Valiliği koordinasyonunda, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Dicle Kalkınma Ajansı ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Siirt Şube Müdürlüğü’nün katkılarıyla ‘Mezopotamya’nın Gizemli Kenti Siirt’ teması ile düzenlenen 1’inci Ulusal Foto Safari etkinliğinde Batman İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler şefi olarak görev yapan Orhan KARTAL Mansiyon ödülünün yanında 3 adet fotoğrafı ile sergilemeye değer görüldü.

SİİRT FOTO SAFARİDE BATMAN BİRİNCİ OLDU…

Siirt valiliği tarafından yapılan 1. Siirt Ulusal Fotoğraf yarışmasında Türkiye’nin bir çok ilinden yarışmaya katılan 40 fotoğrafçı arasından seçilen 40 fotoğraf içinden 11 fotoğrafla Batmanlı fotoğraf sanatçıları kazandı. Yarışmada İLKHA Foto muhabiri Tarhan İrtem birincilik ve 6 sergileme alırken, İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler şefi Orhan Kartal Mansiyon ve 3 sergileme ödülü alarak bir rekora imza attılar. Diğer yandan Siirt İl Özel İdaresinin himayesinde yapılan yarışmanın Batman İl Özel İdaresinden Orhan Kartal’ın kazanması yarışmaya damgasını vurdu…

43 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.