Hoşgeldiniz  

 “GAZETECİ TOPLUMUN SESİ VE VİCDANIDIR”

admin | 25 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman’da bulunan 33 STK’yı temsilen Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu, bir haberden dolayı yargılandığı davada 20 ay hapis cezası alan Batman Yön Gazetesi İmtiyaz sahibi Ferit Tunç’u ziyaret ederek kendisine desteklerini sundu.

“USULSÜZLÜĞÜ YAPANLAR CEZA YEMİYOR”

Batman Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu Dönem Sözcüsü Maruf Yalçın, yaptığı açıklamada, “Bugün haksız yere ceza almış olan bir gazeteciye destek için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Batman Yön Gazetesi imtiyaz sahibi Ferit Tunç, yaptığı bir haberden dolayı 20 ay hapis cezasına çarptırılmıştır. İlginç olan ise haberin yalan, yanlış veya hakaret içerikli olmadığının mahkeme tarafından da kabul edilmesidir.  Haber doğru olmasına ve hakaret içermemesine rağmen habere konu usulsüzlüğü yapanlar ceza yemiyor, bunu haberleştiren gazeteci anlaşılmaz bir şekilde cezalandırılıyor” dedi.

“BATMAN ÜNİVERSİTESİ: AİLE ŞİRKETİNE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞTÜR”

Açıklamasının devamında Yalçın “Bu vesileyle şu gerçeğe işaret ediyoruz ki Batman Üniversitesi: Aile şirketine dönüştürülmüştür. Akademisyen, öğrenci, personel açısından 4 yıl zarfında hiçbir ilerleme kaydedilememiş ve bölge üniversitelerinin gerisine düşmüştür. Dört yıl boyunca sadece vaatler sıralanmış, hiçbir vaat gerçekleşmemiştir. Üniversitemizin idari kadroları, ithal ve ehil olmayan personel ile doldurulmaktadır. Düzmece raporlarla pek çok akademisyenin ihraç edildiği mahkeme ve komisyon raporlarıyla tescil edilmiştir. Ancak FETÖ’nün İl İmamları ile ilişkileri sabit olan yöneticiler korunmaktadır. Derslik sıkıntısı yüzünden çarşı ve hangarlar derslik olarak kullanılmaktadır. Rektörün tek marifeti ise büyük paralarla heykeller dikmektir. Batman Üniversitesinin içler acısı durumu ortada iken hala birilerinin gerçekleri ört-bas etme çabası içinde olmasını esefle karşılıyoruz. Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu olarak, haksız yere ceza aldığını düşündüğümüz herkesin yanında olduğumuzu deklare ediyor, bu minvalde gazeteci Ferit Tunç’a da geçmiş olsun diyoruz” diye konuştu.

80 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.