Hoşgeldiniz  

GAZİANTEP’TEN BATMAN’A ŞEHİTLİK TOPRAĞI

admin | 15 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valisi Hulusi Şahin, Gaziantep’in düşman işgalinde kurtuluşunun 100.Yılı etkinlikleri kapsamında, Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde “Gazi Şehirden Türkiye’nin 80 İline Şehitlik Toprağı ve Bayrak” gönderilmesi projesi çerçevesinde ilimize gelen öğretmen Mehmet Kankaya ile öğrenci Mehmet Ataş’ı makamında kabul etti.

Kabullerinden dolayı Vali Şahin’e teşekkür eden Kankaya, Gaziantep’ten getirdikleri şehitlik toprağı ve Türk Bayrağı’nı Vali Şahin’e takdim ettiler.

Türk Bayrağı’nı Vali Şahin takdim eden öğrenci Mehmet Ataş “Fransızlar kalemize beyaz bayrak çekmemizi istemişlerdi, ama Antep ve Türk halkı buna izin vermedi ve kaleye Al Bayrağımızı çekti” diye konuştu.

Bayrağı öperek teslim alan Vali Şahin “Biz Al Bayrağın gölgesinde yaşadıkça; hür bağımsız ve şerefli bir millet olarak yaşarız. Bayrağımızın kıymetini bilelim. Bu güzel etkinlikten dolayı Sayın Valimize ve Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Bayrak, 81 ile verilebilecek en güzel hediyedir. Bayrağımıza ve şehit toprağına layık olmak için elimizde gelen çabayı göstereceğimizi burada bir kez daha ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Vali Şahin, konuşmasının sonunda ziyaretlerinde dolayı Kankaya ve Ataş’a teşekkür ederek, çalışmalarından başarılar diledi.

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.