Hoşgeldiniz  

GE Çİ NE Mİ YO RUZ…

Halit BEYTÜT | 10 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Kime sorsak bin ah feryadıyla karşılaşıyoruz ve haykırıyorlar, gıda ürünlerinden tutun iğneden ipliğe yapılan acımasız zamlar vatandaşın geçimini anlaşılamayacak kadar sağlayamadıklarını söyleyip duruyorlar da kulak veren yok.

İktidar muhalefet partilerinin vatandaşın bu kulakları sağır edici haykırışlarını her ne kadar duyuyorsa da iktidar kanadı ülkenin durumunu görmezlikten geliyor ve muhalefetin bu ikazlarına gülüp geçmekle yetiniyor.

Vatandaş her şeyi bırakmış sadece geçim derdine düşmüş ama her ne hikmetse ülkemizin zati muhterem yöneticileri müjdeymiş gibi aya çıkacaklarını söyleyip yine umursamaz tavırlarla vatandaşın çaresizliğine kulak asmamayı tercih ediyor.

Millet perişan bu ülke bu şekilde bir yönetmeyi asla hak etmiyor ama bildik tavırlarla yine millet uyutulmaya çalışılıyor. Zatı muhteremler sanki ülkede hiç bir sorun yokmuş gibi oyalayıcı taktiklerle gün geçirme sevdasına kapılmış gidiyorlar.

Peki, bu katlanılamaz duruma düşen vatandaş bu dayanılmaz acıya daha ne zamana kadar tahammül edecek?

Hiç kimsenin umurunda bile değil bu gaddarlık ve bu taşınamayacak kadar yükü sırtlayacak vatandaş bile kalmadı artık.

Vatandaş şaşkın işçi, memur, emekli asgari ücretli ne yapacağını bilemez hale gelmiş te hala dayanın deme zahmetine bile katlanmayan bir yönetim tarzıyla kargaşalık içinde streslere giriyor, kalpler bile buna dayanamaz duruma getirilmiştir.

Esnaf kepenk kapatmış, elektrik, su, doğalgaz, faturaları evdeki insanların huzurunu tamamen bozmuş borçlanarak hayatının darmadağın olduğu halde ayakta zorluklarla durmaya çalışan insanlar sınıfını oluşturmuşuz.

Hal böyle iken de iktidar her ne hikmetse buna aldırış etmemekte bildiğini okumaya devam etmektedir.

Hükümet kanadı böylesine lakayıt kalamaz, vatandaşın feryadına kulaklarını tıkayamaz, vatandaşlarının böylesine çaresizliğine sessiz kalamaz.

Dananın kuyruğu kopmak üzere aç açıkta kalmış milyonlarca işsiz insanların ülkesi olmayı hak etmedi TÜRKİYE.

Karnı tik sırtı pek insanlar vatandaşın bu feryadına duymamayı yeğliyor, ölen ölür, kalan sağlar bizimdir hesabıyla hareket ediliyor çok ama çok yazık bu ülkenin vefakar insanına bunca eziyeti çektirenlerin vicdandan yoksun oldukları söyleyelim de başka ne söyleyebiliriz ki?

127 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.