Hoşgeldiniz  

GEBZE’DEN BATMAN’A “GÖNÜL KÖPRÜSÜ”

admin | 18 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Gönüller Arası Köprü Kurmak amacıyla Batman’a gelen Gebze Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı NAİL Çiler, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Divanı ve iş adamlarından oluşan bir heyet Vali Hulusi Şahin’i ziyaret ettiler.

Makamında heyet ile bir araya gelen Vali Şahin, Batman Valiliğinin girişimleri ile Batman-Gebze arasında kurulan ‘Gönüller Arası Köprü Kurmak’ projesi hakkında görüş alışverişinde bulundular.

GTO’NDAN BATMAN ÖMER SEYFETTİN İLKOKULU’NA KIRTASİYE MALZEMESİ BAĞIŞI

Valilik ziyaretinin ardından Vali Hulusi Şahin ile birlikte Batman Ömer Seyfettin İlkokulu’nu ziyaret eden GTO heyeti, öğrencilerle bir araya gelerek, okula kırtasiye malzemesi ve bilgisayar bağışında bulundular.

VALİ ŞAHİN, İŞ ADAMLARI İLE BİRLİKTE TEKSTİL FABRİKASINI ZİYARET ETTİ

Vali Şahin daha sonra heyet ile birlikte yaklaşık 410 kişinin istihdam edildiği Farex Tekstil fabrikasını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Üretim tesisi hakkında bilgi veren Farex Tekstil Personel Müdürü Cengiz Kaptanoğlu, günde ortalama 20 bin ürün ürettiklerini belirterek, iç piyasanın yanı sıra Hollanda, Danimarka, İspanya ve Almanya’da bulunan büyük giyim markalarının dikim işini yaptıklarını ifade etti.

BATSO VE GTO ARASINDA ‘KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ’

Odalar arasında iletişimi güçlendirmek, karşılıklı hizmet standartlarının artırmasını sağlamak, ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği ile daha kapsamlı faaliyetler ve projeler hazırlamak, sanayi ve ticaretin gelişmesine katkı bulunacak çalışmalar yürütmek amacı ile Batman Ticaret ve Sanayi Odası ile Gebze Ticaret Odası arasında ‘Kardeş Oda Protokolü’ imzalandı.

İmza törenine; Vali Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, Gebze Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nail Çiller ve her iki odanın yönetim kurulu üyeleri katıldı. İmza törenin ardından Vali Şahin heyet ile birlikte TOBB Kadın Girişimciler Kurulu tarafından ev kadınlarının evlerinde ürettiği el sanatları ve meslek lisesi öğrencileri tarafından üretilen resim ve kağıt rölyef gibi eserlerinin satışının yapıldığı atölyenin açılışı gerçekleştirdi.

Atölyede satılan eserlerin gelirlerinin eseri üreten ev kadınlarına ve öğrencilere verildiği, ayrıca atölyede eğitim amaçlı çeşitli kursların da düzenleneceği ifade edildi.

268 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.