Hoşgeldiniz  

GELENEKSEL FEN OLİMPİYATI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

admin | 17 Haziran 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 5.si düzenlenen Fen olimpiyatında dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi.
Batman Fen Lisesi konferans salonunda gerçekleşen Fen olimpiyatı ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından ödül töreni İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasıyla devam etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, “Çok kıymetli mesai arkadaşlarım ve sevgili öğrenciler. Eğitimde yılın mahsulünü topladığımız son günlerde gerçekleştirdiğimiz ödül töreninin bugün olması anlamlı ve etkinlikte yılın son mahsulüdür. Sizin Fen Bilgisine duyduğunuz ilgi alakanın mahsulünü görme şansına eriştik. Sevgili çocuklar inşallah ilerde fen bilimlerinin fiziği, kimyası, biyolojisi ve artık Fen bilimlerinin diğer türevleri nelerse bu konulardaki alt yapınızın oluşması için bu çalışma vesile olacak. Fen bilimlerinde maalesef uzun yıllar zayıf kaldık. Bizim aslında tarihte çok büyük âlimlerimiz fen bilimlerinde de çok büyük buluşlar yapmış. Ama toplum olarak uzun yıllardır ses getiren çalışmamız olmadı. İnşallah sizler bu konudaki çalışmalarla katkı sunarsınız. Bilim insanları bütün varlığa hizmet eden kişilerdir. İnşallah sizlerde ileride bu alanlarda ülkemize fayda sağlayacak büyük çalışmalar içerisinde olacaksınız” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın konuşmasının ardından 41 ortaokulunun katılımı ile gerçekleşen Fen Olimpiyatında birinci olan Selçuklu Ortaokulu, ikinci olan TOKİ Kazım Karabekir Ortaokulu ve üçüncü olan Yavuz Selim Ortaokulu öğrencilerine ödül ve hediyeleri öğretmenlere plaket ve okul müdürlerine de katılım belgeleri Kurtaran ve okul müdürleri tarafından verildi. Ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

227 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.