Hoşgeldiniz  

GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN ESNAFA DESTEK

admin | 02 Aralık 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Bir araya gelen 7 genç yazılımcı, kurdukları sistemle pandemi sürecinden etkilenen esnafa verdikleri hizmetle destek oluyor.

Genç girişimciler, kurdukları www.yiyecem.com web sitesiyle pandemi sürecinde gel al ve paket servisi yapan tüm iş yerlerine ücretsiz satış yapabilme imkânı sunuyor.

Genç girişimlerden Mustafa Gültekin yaptığı açıklamada, Yiyecem’in yakınlarda hizmet verenlere erişerek sipariş verebilme olanağı sağlayan ücretsiz bir site olduğunu söyledi.

Sistem hakkında bilgi veren Gültekin “Sistemimiz bu pandemi sürecinde evden çıkamayan veya çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını çok rahat bir şekilde kendi bulunduğu konum kapsamındaki esnaflara, sistemimiz üzerinden sipariş bildirerek ilgili iş yerine siparişin düşmesine olanak sağlar. Pandemi döneminde paket servislerine başlayan esnafımız ise sistemimiz içerisinde kendisine düşen siparişi alarak yerine teslim eder.” dedi.

Geliştirdikleri sistemin konum odaklı çalışarak iş yerlerinin belirlediği kendi kapsamlarında hizmet verdiğini belirten Gültekin “O kapsama alanı içerisinde sisteme giren kullanıcılarımız hizmet veren esnafların listesini görür, istediği ürünleri sepete ekleyerek siparişini verir. Bu pandemi sürecinde hem esnafımızın hem de vatandaşlarımızın büyük ölçüde etkilendiğini görmekteyiz. Bizde bundan yola çıkarak proje geliştirerek hem vatandaşlarımızın evde kalmalarını hem de esnafımızın kepenklerini kapatmalarının önüne geçiyoruz. Esnafımıza pandemi dönemi boyunca ‘Sistem bizden, hizmet sizden’ diyerek komisyon oranını tamamen kaldırmaya karar verdik” ifadelerini kullandı.

113 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.