Hoşgeldiniz  

GENÇ OFİS’TEN ÜNİVERSİTEYE

admin | 10 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Sağlık Mahallesinde bulunan ‘Genç Ofiste’ verilen resim ve müzik kurslarında eğitim gören 42 öğrenci üniversiteli oldu.

Uzman eğitmenler eşliğinde yaklaşık 1 yıldan bu yana Halk Eğitim Merkezinin desteğiyle verilen resim ve müzik kurslarında eğitim gören kursiyerler, çeşitli üniversitelere yerleşmeyi başardı. Türkiye’nin farklı üniversitelerinin Güzel Sanatlar Fakültelerine ve konservatuar bölümlerine yerleşen öğrenciler Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk’i makamında ziyaret ederek teşekkür ettiler.

“GENÇLERİMİZLE GURUR DUYDUK”

Mesleki ve özel beceri isteyen eğitimleri önemsediklerini belirten Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, gençlerle gurur duyduklarını söyledi. İl Müdürü Özperk; “Resim bölümünden 60 kursiyerimizden 30’zu, müzik bölümünden ise 30 kursiyerimizden 12’si üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Konservatuar bölümlerine yerleştiler.

Hedefimiz önümüzdeki yıllarda bu sayımızı artırarak, daha fazla öğrencimizi üniversiteli yapmaktır. Bunun için bizlerde her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Çünkü onlar bizim geleceğimiz ve teminatımızdılar. Kurum olarak bütün alanlarda aktif bir şekilde uzman kadrolarımızla canla başla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm öğrencilerimizin yanındayız.” diye konuştu.

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.