Hoşgeldiniz  

GENÇLER, ‘GENÇLİK ZİRVESİ ÇALIŞTAYINDA’ BULUŞTU

admin | 07 Ocak 2023 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

GENÇLER, ‘GENÇLİK ZİRVESİ ÇALIŞTAYINDA’ BULUŞTU

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 2 gün boyunca 50 genç ile ‘Gençlik Zirvesi Projesi’ kapsamında çalıştay yaptı.

‘Gençlerin gözünden ülkemizdeki sorunlar ve çözüm önerileri çalıştayı’ programının 2 gün boyunca İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen ‘Gençlik Zirvesi Projesi’ kapsamında yapıldığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk emeği geçenlere teşekkür etti.

“GENÇLİK GELECEĞİMİZ VE UMUDUMUZDUR”

İl Müdürü Özperk “Gençlik geleceğimiz ve umudumuzdur. Gençlik Merkezlerimizde gençlerimize yönelik anlamlı ve içi dolu projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Gençlerimizin gözünden ülkemizin sorunları ve çözüm önerileri konulu çalıştayımızı başarılı bir şekilde bitirdik. 2 günlük programa 50 gencimiz katılım sağladı. İlk gün çalıştay oturumları yapıldı. İkinci gün ise katılımcı gençlerle Hasankeyf gezisi başta olmak üzere birçok farklı etkinliğe katılım sağladı. Bölgemiz her alanda zengin kültürel, sanatsal ve tarihi eserlerle doludur. Bölgemizi gezmeyen çok şey kaybeder. Bölgemizdeki tarihi yerleri herkes mutlaka görmelidir” diye konuştu.

“GENÇLİK PROJELERİMİZİN DEVAMI GELECEK”

Batman merkez ve ilçelerdeki gençlere büyük önem verdiklerini belirten Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, bu tür çalıştay oturumlarının dışında farklı kültürel sanatsal ve eğitsel etkinliklerinin de devam edeceğini söyledi. Gençlik Hizmetleri Müdürü Rüzgâr “Öncelikle çalıştayı düzenleyen aktivist, yazar ve gazeteci Aynur Karabulut’a Batmanlı gençlerimiz adına teşekkür ediyorum. 50 gencimizle 2 gün süren çalıştay oturumları ve kültürel gezilerimizle projemizi noktaladık. Gençlerimizden ciddi anlamda talepler geliyor. Bizlerde bunları en iyi bir şekilde değerlendiriyoruz” diye konuştu.

“DOLU DOLU BİR PROGRAM YAPTIK”

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yanı sıra, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ve Batman Belediyesinin büyük destekleriyle dolu dolu bir gençlik zirvesi gerçekleştirdiklerini belirten Petrolkent Gençlik Merkezi Müdürü Osman Veysel Özdaş, projelerinin sonuç verdiğini söyledi. 2 gün süren çalıştay ve gezi programlarının ardından katılımcılara Belediye Başkan Yardımcısı Metin Gürbüz, Vali Yardımcısı İbrahim Güneş ve Gençlik Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk tarafından katılım belgesi verildi.

“GENÇLERİ ÖNEMSİYOR VE DESTEKLİYORUZ”

Programın sonunda söz alan Batman Belediye Başkan Yardımcısı Metin Gürbüz, ‘Gençleri önemseyip, her zaman destekliyoruz’ dedi. Başkan Yardımcısı Gürbüz “Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün her türlü kültürel, sanatsal, sportif, gençlik ve mesleki projelerini Belediye olarak imkânlarımız ölçüsünde desteklemeye devam edeceğiz. Bugünde 50 pırıl pırıl gencimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizlerin gözündeki ışıltı ve güven geleceğimizin ne kadar güvende olduğunu gösteriyor. Bu umut bizlere yeter. İyi ki arsınız sevgili gençler” diye konuştu.

16 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.