Hoşgeldiniz  

GENÇLERİMİZİ KAYBETMEYELİM

Halit BEYTÜT | 31 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemizin kanayan yarası haline gelen ve işsizlik illetiyle baş başa kalan gençlerimiz ne yazık ki umutsuzluğa adım adım yol almaktadırlar.

Yıllardır iş bulma umuduyla siyasetçilere gereken teveccüh gösterip oylarıyla bir yerlere getirenler gençlerimize gereken ihtimamı göstermemektedirler.

Halen ülkemizde işsizler ordusuna katılan ve umutsuzluğun pençesine düşen çaresiz kalan ve artık sadece karamsarlığı kendilerine ilke edinmek zorunda kalan gençlerimizin ülke genelinde yüzde 28 e ulaşması en büyük tehlikeyi arz etmektedir.

Böylesine bir gençliği karamsarlığa itmenin bir ülke için nasıl bir tehlike arz ettiğini hala anlamamakta direnen yöneticilerimizin bu vurdumduymazlığına akıl sır erdirmek mümkün değil.

Maliye ve hazine bakanımız her konuşmasında bütçeyi güllük gülistanlık olarak gösterme taktiklerine artık bu millet kesinlikle inanmamaktadır.

Bu önem arz eden soruna hala bir çözüm bulma adına kararlı adımların atılmaması ise tehlikenin bir başka yanıdır.

Bizler gençlerimize karşı böylesine hoyratça ve vurdum duymazlıkla laka gösterirsek gençlerimizin elden gitmesine ve dış ülkelere gitmelerine de önayak olmuş olacağız.

Her demde gençlerimize övgüler yağdırıp onların yarınlarımızın büyükleri ve sahipleri olarak ananların bu günkü gençleri nasıl bir çıkmaza soktuklarına da tanık olmaktayız.

Genç neslimizi kahve köşelerinde pineklemeye iter ve onları yarınlarda umut algısını veremezsek bu pırıl pırıl gençlerimizi nasıl kazanır anlamak mümkün değil.

Ülkemiz son derece genç bir nüfusa haizdir diyerek övünçler dizdiğimiz bu bulunmaz altın kumaşlara karşı neden üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmiyor onları daha da kazanma adına neden çabalar sarf etmiyoruz.

Kim ne derse desin hiçbir ülke kendi gençliğine böylesine lakayt davranmaz aksine onları daha da mutlu kılmak adın her türlü fedakarlığı yapmaktan kaçınmazlar bizim ülkede ise ne yazık ki her üniversite mezunlarına iş bulacağız diye bir kaide yok diyen cumhurbaşkanımıza bu sözler kesinlikle yakışmamaktadır.

Bizler gençlerimizin kahve köşelerinde pineklememelerini ve onlarında artık ayakları üstünde durmalarına gereken katkıyı sunma adına tüm yetkili mercileri aklıselim davranmaya davet ediyoruz.

284 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.