Hoşgeldiniz  

GENÇLERİMİZİ SAHİPLENEMİYORUZ

Halit BEYTÜT | 23 Ekim 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Her demde yarınlarımızın sahipleri olarak lanse ettiğimiz gençlerimize gereken önemi vermediğimizi büyük bir üzüntü ile gözlemliyoruz.

Gençlerimize sahip çıkamama gibi bir acizliği kesinlikle böylesine güzel bir ülkeye yakışmamaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bir açıklamasında tüm üniversite mezunlarına iş bulacağız diye bir neden ok diyerek binlerce üniversite mezunu gençlerimizi büyük ölçüde umutsuzluğa sevk etmiştir.

Binlerce yetişmiş beyinlerimizin dış ülkelere gitme nedeni olan bu tür söylemler yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin üzüntüsü gözlerine yansımaktadır.

Ülkemizde yalpan araştırmalara göre halen ülkemiz genlinde 5 milyona yakın işsizlerimiz bulunmaktadır.

Bu 5 milyon işsizin yüzde 27 si ne azık ki gençlerimiz oluşturmaktadır.

Ülkemizin pırıl pırıl gençlerimizi ne yazıktır ki halen kahve köşelerinde pineklemekten alıkoyamamışız.

Bir ülkenin gençlerine sahip çıkılmaması ülkenin bir ayıbıdır.

Siyasetçilerin her söylemlerinde gençlerimizi yarınlarımızın sahipleri olar lanse etmeleri ne yazıktır ki bu söylemler sadece sözde kalmaktadır.

Biz gençlerimizi özümüzden bile sakınmamız gerekirken onları göz ardı etme gibi bir alışkanlığa girmiş olmamız yine büyük bir talihsizliktir.

Ben bu yüzden gereke siyaset arenasının ve de gerekse de ülke yönetimini elinde bulunduranların artık genç neslimize gereken ilgi ve alakayı göstermelerinden son derece büyük yarar olacaktır.

Genç nesline sahip çıkmayan v gençleri göz ardı eden bir ülkenin geleceği kesinlikle gençlere yönlendirilmemelidir.

Beyin göçü ile karşı karşıya olan ülkemiz ne yazıktır ki ülkelerinde iş bulamamanın nedenleri yüzünden umutsuzluğa girmekte ve soluğu Avrupa ülkelerinde almaktadırlar.

Bizler gençlerimizi de dış ülkeleri kaptırırsak geleceğimizin teminatı olarak lanse ettiğimiz gençlerimiz her türlü geleceğini de kaybettirmiş olacağız.

Bu yüzden her ne pahsına olursa olsun genç neslimize büyük bir ilgi ve ihtimam gösterip onlara geleceklerinden bir kuşku duymamalarını sağlamalıyız.

Dileğimiz artık gençlerimizin kahve köşelerinde pineklemekten kurtulmaları ve umutsuzluklarını giderip onlara umut aşılamamız gerektiğini vurgulamakta yarar görüyorum.

306 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.