Hoşgeldiniz  

GENÇLERİMİZİN HAYALLERİNİ YOK ETTİLER

Halit BEYTÜT | 18 Mayıs 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dünyanın en genç nüfusuna sahip ülkemin pırıl pırıl gençlerin hayallerini hiçe sayarak yok ettiler.

Ailelerinin dişinden tırnağından biriktirip üniversiteyi okuyup bitiren gençlerimiz ne yazıktır ki kahve köşelerinde pineklemeye mahkum ettiler.

Benim ülkemin cumhurbaşkanı her üniversite mezununa iş bulmak zorunda değiliz diyorsa söylenebilecek bir tek kelime kalmıyor.

Her demde ailelere seslenip 3 ya da 4 çocuk yapın diyen bir cumhurbaşkanı büyütülüp üniversiteyi kazanan pırıl pırıl gençlerimize iş bulmak zorunda değilim diyorsa bu gençlerimizin hayallerini yıkmak değil de nedir?

Bu yüzden iş bulamayan ve ailelerine yük olmanın ezikliğini yaşayan gençlerimiz başka Avrupa ülkelerine gitmeyi göze almaya başlamışlardır.

Yarınlarımızın teminatı olduklarını her söylemde dile getirdiğimiz gençlerimizi böylesine bir karamsarlığa itmenin bir anlamı olur mu?

Yetişmiş beyinlerimizi çaresizlik girdabına itmenin, onların geleceğini düşünememenin mantıki bir anlamı var mı?

Özellikle ülkeyi şahlandıracaklar vaatleriyle bu gün ülkeyi yönetmekle sorumlu olanların üniversite mezunu gençlerimize umut vermek yerine umutsuzluğu reva görenlerin genç nüfusumuz nezdinde hiç ama hiç bir kıymeti harbiyesin kalmamıştır.

Cennet misali güzel ülkemizin teminatı olan gençlerimizin bir başka ülkeye gitme düşüncesi hiç mi vicdanları sızlatmıyor?

Bu doğup büyüyen ve ülkelerini canları kadar seven bu güzel insanların umutlarını köreltmek, onların hayal dünyalarını karartmak kimlere ne kazandırıyor ki onlara gereken değer verilmiyor, kendilerini dışlanmış hissiyatına kaptıranlar unutmasınlar ki bu ülkenin yeniden şahlanışı yine bu gençlerle mümkün olabilecektir.

Yüreğimiz kan ağlıyor, gençlerimiz çaresizlik içinde bocalayıp duruyorken bunlar görmezlikten gelenlerin gözlerinin kör olduğunu vurgulamakta yarar görüyorum

Benim bu güzel ülkemden bir başka ülkeye gitmeyi sevk eden zihniyet gençlerimize en büyük ihaneti yapmaktan tereddüt etmemişlerdir.

Ben yarınlarımızın gerçek sahipleri olduklarına inandığımız gençlerimizin eninde sonunda kendilerine reva görülen bu haksızlığa rağmen ülkelerini sevdiklerini ve ülkeye her zaman minnet duygularıyla daha da olgunlaşacaklarına ve ülkemin makus talihini değiştirebileceklerine inanıyorum.

İşsizlikte kendi ailelerine yük olmaktan bıkmış olan bu yiğitlerimizin eninde sonunda kendilerini yok sayan zihniyetin karşısında dik durma onurunu ortaya koyacaklarına içtenlikle inanıyorum.

67 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.