Hoşgeldiniz  

GENÇLERİN GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKALARI TÖRENLE TAKDİM EDİLDİ

admin | 29 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi’nin de proje ortağı olduğu Avrupa Birliği destekli ‘TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek’ Projesi kapsamında düzenlenen “Girişimcilik Eğitimi”ni tamamlayan gençlere sertifikaları Batman Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde düzenlenen törenle takdim edildi.

Törende eğitimi tamamlayan gençlere girişimcilik sertifikaları Batman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Necmettin Sezgin, Batman Vali Yardımcısı Tuba Polat, Batman Üniversitesi Genel Sekreteri Lütfü Karakoyunlu, Dika Genel Sekreteri Ahmet Alanlı ve Batman Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofis Koordinatörü Musa Kılıç tarafından takdim edildi.

Sertifika takdim töreninde konuşan Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Necmettin Sezgin, “Gençlerimizin kariyer ve meslek seçimlerini önemsiyoruz. Bu etkinlik, gençlerimizin girişimcilik ruhunu ortaya çıkaran, onların yeteneklerini ve hayallerini nasıl projelendirerek hayata geçireceklerini öğretmesi anlamında önemlidir.  Gençleri önemsediği ve hayallerine değer verdiği için DİKA’ya dolayı teşekkür ediyorum. Batman üniversitesi olarak sosyal ve topluma faydalı olabilecek her türlü etkinliğe paydaş olmaya hazırız. Şunu unutmayın ki şu anki büyük bütün firmalar bir zamanlar yoktu. Bu noktalara gelebilmişlerse mutlaka belirli süreçlerden geçmişlerdir. Sizin kendinize güveniniz ve girişkenliğiniz kuracağınız firmayı veya çalışacağınız firmayı önemli noktalara yükseltecektir. Katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese saygılar sunuyorum.” dedi.

Törende konuşan Batman Vali Yardımcısı Tuba Polat, “Kendimizi küçük görmemeliyiz. Başlarken; geriyim, taşradayım diye düşünmeyin. Ama emin olun azmettikten sonra bir şeyleri hedefledikten sonra emin olun her şey gerçekleşiyor ve burada DİKA gibi bir faktör var. Daha evvel görev yaptığım yerlerde kalkınma ajanslarını oralarda tanıdım ve oradaki uzman arkadaşların ne kadar gelişmiş olduklarını gördüm. Projelerinizin detaylarını değerlendirdiğiniz zaman sizlere çok büyük fayda sağlayacağına inanıyorum. Hepinize canı gönülden başarılar diliyorum. Umarım bir gün bir güzel yerlerde karşılarız hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Sertifika takdim töreninde konuşan Dika Genel Sekreteri Ahmet Alanlı, DİKA olarak genç istihdamı desteklemeye yönelik olarak üç yıllık bir etüt çalışmasından sonra ortaya çıkan bir program, Avrupa Birliği’nin desteklediği dış kaynaklı bir fon 40 Milyon TL değerinde bir proje hayata geçirdik. Bölgemiz açısından çok faydalı olacaktır. Özellikle sevgili gençlere şunu ifade etmek isterim. Bundan önce de sonra da muhakkak buna benzer eğitimler olacak. Gençlere çok işler düşüyor. Bizim ekipte liderle beraber yaklaşık 16 kişi var. DİKA personelinin haricinde 11 personel sadece bu eğitimin organizasyonu ile uğraşıyor. Onlar haricinde bizler de emek sarf ediyoruz. Bazen başvurularla ilgili üzüldüğümüz noktalar oluyor. Ama gördüğüm kadarıyla katılımlar güzel ve umut vericidir. Biz ne kadar uğraşsak da devlet buraya para aktarsa da bu eğitimlerle ilgili bir istek olmazsa faydası olmaz. Bizim yatırım destek ofislerimiz var. Normalde de il dışındaki tüm şirketler nasıl yatırım yapacakları konusunda bilgi almak için bize başvuruyorlar. Ama girişimcilerle ilgili olarak, sizde bu eğitimi aldıktan sonra bizim yatırım teşvik ofislerimize gelerek personelimiz haricinde, proje kapsamında hem finansal danışmanlık hem yatırım danışmanlığı alabilirsiniz. Zaten proje kapsamında da var. Size istihdam kapılarını açacak şirketlerimizle görüşürüz. Eğer bizimle irtibatı koparmazsanız biz de istihdam noktasında elimizden katkıyı sağlamaya çalışırız.

Protokol konuşmalarının ardından Girişimcilik Eğitimini tamamlayan gençlere sertifikaları törenle takdim edildi.

68 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.